Pripravite put Gospodinu, poravnite mu staze; svako će tijelo vidjeti spasenje Božje.

Lk 3, 4. 6  (Iz 40, 3. 5)

Procvjetala pustinja

TREĆA NEDJELJA DOŠAŠĆA, 15.12.2019. NEDJELJA CARITASA

> Župne obavijesti

> Tjedni raspored bogoslužja i misnih nakana

> Raspored čitača

3A adv 2019

Treća nedjelja došašća tradicionalno se naziva Radosna, jer uvod u današnju Liturgiju počinje riječima: „Radujte se u Gospodinu uvijek! Ponavljam: radujte se!“ a daje nam i razlog te radosti pa nastavlja: „Gospodin je blizu“.

Ako smo se usudili izaći u pustinju, to jest odmaknuti se od buke, trgovačkih centara, lampica, mirisa cimeta i kuhanog vina, u mjesto bez riječi, onda nam je brzo postalo jasno kako smo se našli u beživotnom mjestu gdje je preživljavanje prava umjetnost.

Unatoč takvim uvjetima – pustinja je sposobna procvjetati najšarenijim cvijećem. To je slika koja nam ulijeva nadu kako su i naši životi, često pusti, poput pustinja sirovi i surovi, djeluju beživotno.

Unoseći Boga u takvo okruženje – i naši životi sposobni su doživjeti preobrazbu – moguće procvatu.

Dođi, Gospodine, da nas spasiš!

Misna čitanja 3. nedjelje Došašća

Svetac sve djece svijeta

Sveti Nikola u župi Kajzerica, 08.12.2019.

sveti nikola3

Drugu nedjelju Došašća djeca su nakon svete Mise proslavila u osobitoj radosti, jer ih je u "bazilici Rođenja Isusova" na Kajzerici posjetio njihov sveti Nikola... više

Kreativna božićna radionica

Župa Kajzerica, 07.12.2019.

adv radionica 2019 1

U našoj župi održana je kreativna božićna radionica za izradu božićnih jaslica, ukrasa i čestitki... više

z lin

Buđenje ... "još samo pet minuta"

PRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA (A), 1.12.2019.

1A adv2019

Za početak – sretna vam nova Liturgijska godina! Započinjemo je vremenom iščekivanja, čekanja, nestrpljivosti, buđenja – vrijeme je Došašća. U Crkvi je ovo vrijeme obilježeno temom spremnosti i budnosti.

Izrada adventskih vijenaca za dobro djelo

AKCIJA ŽUPNOG CARITASA

adv vijenac2

Bilo je subotnje popodne, 23. studenoga, pred svetkovinu Krista Kralja. Naši vrijedni volonteri Župnog Caritasa uz pomoć vrijednih župljana izrađivali su adventske – došašćevne - vijence.

Župni zborovi u čast svoje nebeske zaštitnice

SVETKOVINA SV. CECILIJE

Zbor sa župnikom

Zboraši i župnik vlč. Željko Nestić / Foto: župljanka

Svetom Misom koju je u petak, 22. studenoga, predslavio župnik vlč. Željko Nestić, proslavili smo spomendan sv. Cecilije, zaštitnice glazbenika i pjesnika. U liturgijskom slavlju sudjelovao je mješoviti zbor odraslih i zbor mladih.

Tko je tvoj Kralj?

SVETKOVINA KRISTA, KRALJA SVEGA STVORENJA (C), 24.11.2019.

34C KK 2019

Ovo postavljeno pitanje traži odgovor, a o tome odgovoru onda ovisi sve. O tome tko je moj kralj ili Kralj, ovisi moj govor, moje ponašanje prema drugima, moje raspoloženje, sve se ravna po tome odgovoru. Tko vlada mnome?

Dobra i loša vijest

33. NEDJELJA KROZ GODINU (C), 17.11.2019.

33C Vukovar

Vukovar, 1991.

Bližimo se kraju liturgijske godine pa su nam tako i čitanja okrenuta posljednjim vremenima. Ljudi se često bave zamišljanjem spektakularnog završetka svijeta. Apokalipsa!

17:00 - 18:30 sati:  utorak, četvrtak, subota i po dogovoru