Išli su, išli plačući, noseći sjeme sjetveno; vraćat će se s pjesmom noseći snoplje svoje.

Psalam 126,6

SLAVLJE PRVE SVETE PRIČESTI

5. SVIBNJA 2019. GODINE, KOD NAS U ŽUPI JE BILO SLAVLJE PRVE SVETE PRIČESTI ZA NAŠIH 70 MLADIH ŽUPLJANA

SRETAN USKRS!

Svima vama, dragi župljani, od srca želim SRETAN i BLAGOSLOVLJEN    U S K R S i to da vas Uskrsli Isus ispuni svojom božanskom radošću i milošću koju može čovjeku upravo dati samo živi-uskrsli Krist koji je upravo zato i došao u naš svijet, na ovu Zemlju da od nje učini mjesto življenja dostojnog čovjeka… Tko na pravi način slavi Isusovo uskrsnuće, postaje već sada dionik tog života u vječnosti a tko je na to zaboravio, jer kaže da nema vremena za to, taj će se vječno kajati zbog te zablude, jer vrijeme našeg življenja ovdje na Zemlji curi kao pijesak među prstima ili kao brza rijeka koja teče svome moru.

Ono što smo danas propustili učiniti ili proslaviti, nikada nećemo moći nadoknaditi…!

USKRSLI 1

Cvjetnica - Nedjelja Muke Gospodnje

Cvjetnica, Nedjelja Muke Gospodnje ili Cveti je kršćanski blagdan, slavi se u nedjelju prije Uskrsa.

Cvjetnica je uvod u Veliki tjedan. Crkva se spominje Isusovog trijumfalnog ulaska u Jeruzalem u dane prije Pashe, opisanog u sva četiri Evanđelja (Marko 11:1-11, Matej 21:1-11, Luka 19:28-44, i Ivan 12:12-19), ali i njegove muke koja je uslijedila nakon toga. Kad je ulazio u Jeruzalem, narod je dočekao Isusa mašući palminim i maslinovim grančicama i rasprostirući svoje haljine, putem kojim je išao jašući na magarcu. U spomen na to, na Cvjetnicu se prije jedne mise obavlja procesija s blagoslovljenim palminim i maslinovim grančicama. Sama misa je posvećena Isusovoj muci na kojoj se čita ili pjeva cijeli izvještaj o muci iz Evanđelja.

cvjetnica

Bog čeka naš povratak

4. KORIZMENA NEDJELJA (C), 31.03.2019.

> Župne obavijesti

> Tjedni raspored bogoslužja i misnih nakana

4C K2019

Bog je dobar i strpljiv. On šalje svoga Sina ne onima koji misle da su pravedni, već onima koji se smatraju grješnicima, koji priznaju svoje grijehe a ne upiru prstom u tuđe. Raduje se našem povratku. Bog je ljubav i dobrota.

Ta je poruka i danas tako važna kad se kršćani znadu hvalisati svojom „svetošću i pravednošću“ te odbacivati ljude, a i braću po vjeri za koju misle da nisu kao oni.

U tom smislu je potrebno obraćenje našeg mentaliteta i vjere u Isusa Krista, Spasitelja svih ljudi.

Misna čitanja 4. korizmene nedjelje (C)

Život bez trajnog obraćenja je varka

3. KORIZMENA NEDJELJA (C), 24.03.2019.

> Župne obavijesti

> Tjedni raspored bogoslužja i misnih nakana

3C K2019

Temeljna tema današnjeg bogoslužja je Isusova riječ o neplodnoj smokvi koju se ostavlja na životu neko vrijeme jer se očekuje da će donijeti plodove. U slici je to obraćenje čovjeka, promjena njegova ponašanja, promjena mentaliteta, svakodnevnog djelovanja, mišljenja i osjećanja. To je zaokret u životu, kada iz tame hodimo prema svjetlu.

Čisto srce stvori mi, Bože

PEPELNICA - ČISTA SRIJEDA (C), 06.03.2019.

pepelnica 2019Pepelnica ili Čista srijeda označuje početak korizmenog vremena koje traje četrdeset dana (korizma, lat. quadragesima = četrdesetnica). To je vrijeme pokore i priprave na proslavu vazmenog otajstva - muke, smrti i uskrsnuća Gospodina našega Isusa Krista.

- tijekom tjedna pola sata prije i poslije sv. mise

- nedjeljom poslije župne mise 11:30 - 12:00 sati

- ili uz najavu na telefon 01 655 02 93