Ključno je u životu uzimate li stvari zdravo za gotovo ili sa zahvalnošću.

Gilbert Keith Chesterton (engl. književnik, kršćanski apologet)

Potrošači ili sljedbenici?

18. NEDJELJA KROZ GODINU (B), 05.08.2018.

> Župne obavijesti

> Tjedni raspored bogoslužja i misnih nakana

Oliver Dragojević: Pred tvojim vratima (video)

18B

Izvor slike: youtube.com

Mnogi su kršćani podlegli potrošačkom mentalitetu i u svom odnosu prema Crkvi. Prema Crkvi se odnose kao prema samoposlužnom dućanu ili servisu kod kojeg se mogu snabdjeti s nekoliko "paketa usluga" koji će im uljepšati život: lijep obred krštenja djeteta, dirljiva svečanost prve pričesti, vjenčanje u bjelini uz orgulje i konačno nekoliko utješnih riječi na grobu.

Takav su mentalitet valjda imali i ljudi koji su trčali za Isusom zato što ih je jednom nahranio - kako je to opisano u današnjem evanđelju. No Isus je otkrio njihove namjere: "Tražite me, ali ne zato što vidjeste čudesne znakove, nego zato što jedoste od onih kruhova i nasitiste se".

Ipak je imao strpljenja s njima, tumačio im je svoj nauk i značenje svoje osobe, odgovarao na njihova pitanja. Ali posve sigurno nije želio potrošače koji će za njim trčati kao za izvorom snabdijevanja, nego je tražio učenike koji će slušati i razumjeti Riječ i sljedbenike koji će živjeti kao On.

Misna čitanja 18. nedjelje kroz godinu (B) ... Izvor: zupa-kajzerica.com/lp-listić-30/85

17:00 - 18:30 sati:  utorak, četvrtak, subota i po dogovoru