• 980x300 crkva lijeva strana

  • 980x300 crkva izvana

  • 980x300 kajz pan1

 

Ako se, Gospodine, grijehâ budeš spominjao, Gospodine, tko će opstati? Al' u tebe je praštanje da bismo ti služili. 

Psalam 130, 3-4

 

pozdravkrižu

 

Ozdravljenje od duhovne sljepoće

30. NEDJELJA KROZ GODINU (B), 28.10.2018.

30B

Isus poučava: "Kucajte i otvorit će vam se!" Upravo takvo ponašanje susrećemo u današnjem evanđelju kada slijepi prosjak Bartimej kuca na Isusovo srce i vapi: "Sine Davidov, Isuse, smiluj mi se! "

Isus ga upita što želi od njega. Bartimej strpljivo odgovara: "Učitelju moj, da progledam." Doista, tko mu se ne bi smilovao? I stvarno, Isus veli: "Idi, vjera te tvoja spasila! " I čovjek je progledao i uputio se za njim.

Isusova čudesna djela sigurno su konkretno pomagala ljudima u nevolji. No, u toj pomoći nije bio prvotni njihov smisao – inače bi Isus svoje djelovanje bio usredotočio na liječenje slijepih, uzetih, hromih…

Njegova su čudesa bila znakovi dolaska mesijanskih vremena, ali ne nacionalnog oslobođenja, nego spasenja od grijeha. I ozdravljenje slijepca možemo vidjeti kao sliku oslobođenja od duhovne sljepoće.

Isus, dakle, nije politički vođa, nego veliki svećenik – kako ga naziva poslanica Hebrejima – koji je poslan od Boga i koji suosjeća s ljudima u neznanju i zabludi, te ih snagom Božjom prosvjetljuje i preporađa.

Dosljedno tome kršćanska vjera i Crkva mogu biti ljudima pomoć u zemaljskom životu – ukoliko ih mijenjaju i čine boljima. No onaj koji bi uz tu vjeru prionuo iz nekih političkih, ekonomskih ili sličnih nada morao bi konačno biti razočaran – valjalo bi ga izliječiti od sljepoće.

Misna čitanja 30. nedjelje kroz godinu (B)

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA
Kajzerica
Ulica IX. Podbrežje 35
10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com


tel.  +385 1 655 02 93

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak, subota i po dogovoru 

Lokacija