Ključno je u životu uzimate li stvari zdravo za gotovo ili sa zahvalnošću.

Gilbert Keith Chesterton (engl. književnik, kršćanski apologet)

Sudnji dan? Za vjerne panike nema

33. NEDJELJA KROZ GODINU (B), 18.11.2018.

> Župne obavijesti

> Tjedni raspored bogoslužja i misnih nakana

33B

Kršćanin se ne boji svršetka svijeta jer znade da će se tada Krist pojaviti u svojoj slavi. Ali taj svršetak potiče ga da se s ljubavlju zauzima u radu oko uzdizanja ljudskog roda i u radosti širi ljubav i nadu svijetom.

Apokaliptičkim slikama Krist proriče svoj slavni dolazak na svršetku vremena. Znakovi o kojima on govori kao da pokazuje da je taj dolazak skori. Ipak nepoznat nam je čas, ali na taj se dolazak moramo pripraviti.

Iz današnjih čitanja možemo izvući dvije osnovne poruke. Prva poruka je da svijet koji poznajemo i zemlja na kojoj živimo nisu vječni. Druga poruka je da kraj svijeta nije ono što nam se čini, da to nije svršetak, nego da je to samo prijelaz u novo stanje postojanja.

To novo stanje postiže se isključivo vjerom u Božju ljubav koju nam je priopćio Isus Krist. Onima koji ga slijede njegov drugi dolazak bit će radost a ne panika i strah.

Misna čitanja 33. nedjelje kroz godinu (B)

Bez panike, molim!

U prošlom je stoljeću zasjedao parlament jedne od saveznih američkih država. Odjednom nastupi pomrčina sunca. Činilo se da će izbiti panika, jer su se poslanici uplašili propasti svijeta. Nato jedan od zastupnika reče:

"Gospodo, bez panike, molim! Postoje samo dvije mogućnosti: ili Gospodin dolazi – u tom slučaju neka nas nađe na poslu, ili ne dolazi – onda nema razloga da prekinemo svoj posao."

Helmut Gollwitzer, evangelički teolog

17:00 - 18:30 sati:  utorak, četvrtak, subota i po dogovoru