Ključno je u životu uzimate li stvari zdravo za gotovo ili sa zahvalnošću.

Gilbert Keith Chesterton (engl. književnik, kršćanski apologet)

Činimo dobra djela - ne kasnije, već odmah!

22. NEDJELJA KROZ GODINU (C), 22.09.2019.

25C 2019

Izvor slike: vjeraidjela.com

NEDJELJNA DUHOVNA MISAO

„Života mi moga, govori Gospodin, nije meni do smrti grješnikove, nego da se odvrati od zloga puta svoga i da živi“ (Ez 33, 11).

Ovaj zaziv svakodnevno molimo u korizmenom vremenu, a govori nam i objašnjava koji je prvotni cilj našega Boga. Bog želi samo da živimo – ne životarimo – već živimo!

U tom životu prepreka su nam naši promašaji ili kažemo grijesi. Za pravi život svakodnevno nam daje upute i savjete kako to ostvariti. Svaki dan nam jasno govori kroz svoju Riječ, kroz Sakramente – ne bi bilo loše da ga poslušamo.

Čitali smo o izgubljenosti prošle nedjelje – do izgubljenosti nas vodi moguće loše stanje našega duhovnog života. Danas nam je stati na loptu i dobro prosuditi na čemu smo. Kako stojimo sa svojim duhovnim životom? Zabrinutošću za naš duhovni život neće se ništa promijeniti, potrebno je djelovati. Učiniti nešto i to ne sutra ili kad budem bolje volje – čak ni danas – već sada!

Tu moju zauzetost, ma kako nespretno ispala, Gospodin će pohvaliti. I nemojmo biti opterećeni nekim velikim pomacima i djelima. Dovoljno je svoju vjernost i postojanost iskazati u najmanjem. Tako, nemojmo biti opterećeni što ne možemo nahraniti cijelu Afriku, dovoljno je nekome iz ljubavi uputili lijepu riječ ili osmijeh – ljudi su danas gladni lijepog susreta. Tako istodobno činim izbor - biram Boga!

> Misna čitanja 25. NKG C

z traka1