• 980x300 crkva lijeva strana

  • 980x300 crkva izvana

  • 980x300 kajz pan1

 

Ako se, Gospodine, grijehâ budeš spominjao, Gospodine, tko će opstati? Al' u tebe je praštanje da bismo ti služili. 

Psalam 130, 3-4

 

pozdravkrižu

 

Vi - ste - to - učinili - meni

26. NEDJELJA KROZ GODINU (C), 29.09.2019.

26C madre teresaNEDJELJNA DUHOVNA MISAO

Slušajući Isusov govor, njegove slike ili prispodobe, nerijetko si postavljam pitanje: Koji sam ja u toj priči? Ovonedjeljna prispodoba spominje samo dvojicu likova,

Lazara i bogataša. Spomenutom logikom mogao bih pasti u napast tražiti sebe, no možda to ovoga puta ne bi bilo za preporučiti.

Mogli bismo se vrlo lako početi diviti Lazaru ili pak prezirati bogataša – čini se da je cilj ove prispodobe opredijeliti se za Isusa. Prije svega prepoznati njegovu prisutnost u malenosti, neočekivanosti, u štali, na svadbi, na križu… u Lazaru.

Na drugom mjestu veli: „Što god učiniste jednom od ove moje najmanje braće, meni učiniste!" (Mt 25, 45). Čineći dobra djela malenima to jest nejakima, nesnalažljivima, nemoćnima, bolesnima, samima i napuštenima, ovisnima … činimo ih Bogu – izravno – bez posrednika! To je spoznaja koja nas ne može ostaviti ravnodušnima!

No, da bih mogao prepoznati Boga u Lazaru treba mi hrana Riječi i Tijela Kristova koju mi nudi svakodnevno, osobito nedjeljom. Kod njega nismo pod stolom, već za stolom. Ne primamo mrvice koje padaju s njegova stola, već primamo kruh koji je njegovo tijelo. Hrani nas najprije zrnjem svoje Riječi, a onda kruhom tijela i vinom svoje krvi.

Krist ne želi ništa drugo, već da mi budemo njegovo živo tijelo u kojem kola njegova krv. Želi da njegovi siromasi ne budu pod našim, već za našim stolom nahranjeni ljubavlju i prijateljstvom. Majka Terezija će sve svesti na evanđelje pet prstiju: „Vi - ste - to - učinili - meni“.

 

Misna čitanja 26. NKG C

 

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA
Kajzerica
Ulica IX. Podbrežje 35
10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com


tel.  +385 1 655 02 93

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak, subota i po dogovoru 

Lokacija