• 980x300 crkva lijeva strana

  • 980x300 crkva izvana

  • 980x300 kajz pan1

 

Ako se, Gospodine, grijehâ budeš spominjao, Gospodine, tko će opstati? Al' u tebe je praštanje da bismo ti služili. 

Psalam 130, 3-4

 

pozdravkrižu

 

Hvala Bogu

28. NEDJELJA KROZ GODINU (C), 13.10.2019.

28C 2019

Dnevni raspored, ritam i plan često nas toliko ponesu da mnoge stvari koje imamo, od kojih živimo, pomoću kojih živimo, uzimamo „zdravo za gotovo“.

Tako se nekako podrazumijeva da sam zdrav, kao da se podrazumijeva da sve vidim oko sebe, da čujem, podrazumijeva se da imam dobre odnose u obitelji, da imam posao …

Današnja nas čitanja žele nakratko zaustaviti u toj jurnjavi kako bih osobno primijetio sve ono što me okružuje i što je u meni – kako bih otkrio kome to sve pripada – i konačno kako bih zahvalio. Kome? Onome koji mi sve to i daje! Ako je to Bog – onda - Hvala Bogu!

Evanđelje ove nedjelje donosi nam događaj ozdravljenja gubavaca. Nekada guba - danas možda neimanje vremena za Boga, prazno zabavljanje unedogled, strah i tjeskoba, možda neka moja ovisnost, slabost, grijeh – sve su to „bolesti“ koje je moguće pobijediti - ne svojom snagom, već Božjom intervencijom.

Ne bojmo se vikati iz daljine Isusu – „Isuse, Učitelju, smiluj nam se!“ (Lk 17,13). I tu je najmanje riječ o fizičkom ozdravljenju. Svi su gubavci ozdravili – a od svih njih samo se jedan vratio zahvaliti Isusu. Ni više ni manje – nego jedan koji nema veze ni sa Židovima, ni s Bogom, ni s Crkvom – potpuni „outsider“.

To vraćanje i zahvalnost Isusu osigurava mu spasenje. „Ustani! Idi! Tvoja te vjera spasila!“ (Lk 17,19). To je razlika tog jednog i onih devet. Svih deset su ozdravili – koža im je čista od gube. No, samo ovaj jedan ozdravljen je iznutra – spašen je i izbavljen od onoga što ga je vodilo u Smrt – jer se vratio i zahvalio. Znajmo se vratiti na Izvor i zahvaliti. To će nas spasiti!

Misna čitanja 28. NKG (C)

 

 

 

 

 

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA
Kajzerica
Ulica IX. Podbrežje 35
10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com


tel.  +385 1 655 02 93

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak, subota i po dogovoru 

Lokacija