• 980x300 crkva lijeva strana

  • 980x300 crkva izvana

  • 980x300 kajz pan1

 

Krist postade poslušan do smrti, smrti na križu. Zato ga Bog preuzvisi i darova mu Ime, Ime nad svakim imenom. 

Pjesma prije Evanđelja na Cvjetnicu (Fil 2, 8-9)

 

pozdravkrižu

 

Jesam li sretan?

SVETKOVINA SVIH SVETIH, 1. 11. 2019.

svisveti 2019

Današnja svetkovina Svih svetih želi nas podsjetiti kako je naš život sav usmjeren odgovoru na poziv svetosti koji nam upućuje Isus.Često nam se ovaj pojam – biti svet - čini jako daleko i nedostižno.

Obično mislimo kako se osobno nas svetost ne tiče. Mislimo, ona se tiče uvijek nekih drugih, posebnih ljudi. S druge pak strane činimo i poduzimamo sve u životu da postanemo sretni. Nije li tako? Mijenjam posao jer želim bolji, ženim se ili udajem jer ću s tom osobom ostvariti svoj život, upisujem ovu školu jer će me to ispuniti, treniram nogomet jer se tako osjećam zdravo i bolje… Čini se da ipak dosta toga svakodnevno činimo što nas usrećuje, što nas čini sretnima.

Ako ćemo Isusovim rječnikom – poduzimamo sve da postanemo blaženi. Najizvrsniji put nam u današnjem evanđelju pokazuje Isus. Hodajući tim putem blaženstava, to nas čini sretnima – živima. Nikako ne mrtvima. Zato na današnju svetkovinu slavimo žive – sretne – blažene! Jesam li ja zapravo sretan, sretna?

Misna čitanja SVI SVETI

z lin

 

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA
Kajzerica
Ulica IX. Podbrežje 35
10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com


tel.  +385 1 655 02 93

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak, subota i po dogovoru 

Lokacija