• 980x300 crkva lijeva strana

  • 980x300 crkva izvana

  • 980x300 kajz pan1

 

Krist postade poslušan do smrti, smrti na križu. Zato ga Bog preuzvisi i darova mu Ime, Ime nad svakim imenom. 

Pjesma prije Evanđelja na Cvjetnicu (Fil 2, 8-9)

 

pozdravkrižu

 

Buđenje ... "još samo pet minuta"

PRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA (A), 1.12.2019.

1A adv2019

Za početak – sretna vam nova Liturgijska godina! Započinjemo je vremenom iščekivanja, čekanja, nestrpljivosti, buđenja – vrijeme je Došašća. U Crkvi je ovo vrijeme obilježeno temom spremnosti i budnosti.

Često nas život razbaca, odnese od Bitnoga, zaboravimo na Boga i na sebe, uhodamo se u neki raspored, ubrzamo ritam, gazimo vrijeme, a vrijeme nas. I kad nas netko podsjeti i budi za Boga, odgovaramo: još pet minuta, kao ono ujutro kod buđenja.

Došašće nam govori: trgni se, izbaci se „iz takta“, napusti uhodanost – unesi Boga u svoj život da postane Život. Zato nas mise zornice trgaju od sna, kada je najljepše spavati, kada mi ne odgovara sat Mise, ne uklapa mi se u raspored, u danu me pak umor usporava, oči mi se sklapaju…

To znači kako smo na pravom tragu, to jest, uhvatili smo ritam Došašća koje nas „trenira“ u budnosti i spremnosti u svakom trenutku, bez iznimke, bilo zgodno ili nezgodno… susresti se s Isusom – Bogom!

Sretno nam buđenje i iščekivanje! 

 

Misna čitanja Prve nedjelje Došašća (A)

 

z lin

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA
Kajzerica
Ulica IX. Podbrežje 35
10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com


tel.  +385 1 655 02 93

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak, subota i po dogovoru 

Lokacija