• 980x300 crkva lijeva strana

  • 980x300 crkva izvana

  • 980x300 kajz pan1

"U Kristu je Bog doslovce zadobio lice i glas, u njemu su život i smrt jednoga konkretnog čovjeka postali autentičan komentar Božje volje."

Papa Benedikt XVI. (citat iz knjige "Sablazan i istine vjere")

 

pozdravkrižu

 

Župni božićni koncert "Nek' pjeva svijet"

2. koncert

Izvođači koncerta i župnik vlč. Željko Nestić; photo Šimić

Na svetkovinu Bogojavljenja (u narodu Sveta Tri kralja), 6. siječnja 2020. održan je naš 1. župni božićni koncert „Nek' pjeva svijet“. Ovu glazbenu poslasticu

priredili su članovi naših župnih zborova (mješoviti zbor i zbor mladih):

Suzana Zadro, Dubravka Bačanek, Zdravko Batarilo, Franjo Đogaš, Gordana Kovačević, Marija Matković, Milka Škarica, Željka Matašin, Robertina Galić, Marija Foujimura, Ivanka Batarilo, Andrea Cetinić, Petra Milanović, Mirna Alvir, Toni Čičak, Jakov Hrmo, Marko Šapina, Antonia Škarica i gostujući glazbenici Antonia Jurinec sopran, Mihael Mojzeš bas, Ines Hustić klavir, a sve pod sigurnim vodstvom dirigentice i voditeljice naših župnih zborova Silvie Magdalene Šimić, te uz pokroviteljstvo župnika vlč. Željka Nestića. Dramski dio koncerta priredila je Marija Matković, a interpretirala Gordana Kovačević.

 

1. koncert

Voditeljica župnih zborova i dirigentica Silvia Magdalena Šimić; photo Šimić

 

Program koncerta, prema latinskoj uzrečici Varietas delectat (Raznolikost raduje) obuhvatio je 11 skladbi iz opusa klasičnih liturgijskih i narodnih pjesama, te iz opusa svjetskih poznatih melodija tzv. „christmas carols“. Tako su se u programu našle božićne melodije: Tiha noć (Antonia Jurinec sopran, zbor), Zvan Betlema (zbor), The First Nowell (Petra Milanović sopran, Antonia Jurinec sopran, Silvia Magdalena Šimić alt, Mihael Mojzeš bas, zbor), Kyrie Eleison (obrada vlč. Željko Nestić, Mirna Alvir sopran, Jakov Hrmo bas, zbor), What Child is This (Antonia Jurinec sopran, Silvia Magdalena Šimić alt, Mihael Mojzeš bas), Pristupite vjerni (Antonia Jurinec sopran, zbor), Have Yourself a Merry Little Chistmas (Jakov Hrmo gitara, Ines Hustić klavir, Marko Šapina violina), White Christmas (Petra Milanović sopran, Andrea Cetinić alt, Ines Hustić klavir), Sleigh Ride (Ines Hustić i Silvia Magdalena Šimić klavirski duo), Sveta Tri kralja (Robertina Galić sopran, Marija Matković sopran 2, Gordana Kovačević alt, Suzana Zadro alt 2, Jakov Hrmo bas), Nek' pjeva svijet (zbor).

 

3. koncert

Gosti Antonia Jurinec sopran (lijevo) i Mihael Mojzeš bas (desno), dirigentica Silvia Magdalena Šimić; photo Šimić

 

4. koncert

Gošća Ines Hustić klavir; photo Šimić

 

Stihovi i melodije ovih božićnih skladbi ponovno su nam uprizorili čudesne događaje iz tihe betlehemske noći i opet unijeli u srca onu blagdansku milinu koju daje samo Božić. No, štoviše, pjevajući i slušajući ove božićne skladbe i sami smo postali dionici ovih svetih božićnih događaja, jer božićne skladbe, poput pjesme betlehemskih anđela, šire radosnu vijest za sav narod. A oni koji, želeći dobro, slušaju radosnu vijest mogu je i trebaju širiti dalje, poput betlehemskih pastira. Slijedeći zvijezdu koja upućuje na Boga, pristupili smo Djetetu u jaslama te mu glazbom prinijeli svoj dar: zahvalnost i povjerenje.

Kroz ove glazbene trenutke, na jedinstven način pridržan samo notama, mogli smo razmišljati o onom najbitnijem - poruci Božića. Kako veli sv. Pismo: „Ne bojte se! Evo javljam vam blagovijest, veliku radost za sav narod. Danas vam se u gradu Davidovu rodio Spasitelj - Krist Gospodin“ (Lk 2, 10-11).

 

5. koncert

Djelić koncertnog ozračja; photo Šimić

 

U ime župne zajednice, svim sudionicima ovoga 1. božićnog koncerta „Nek' pjeva svijet“, cijenjenim slušateljima i svim izvođačima, a posebno zborovoditeljici Silvii Magdaleni Šimić i župniku vlč. Željku Nestiću, srdačno hvala na lijepim trenucima zajedništva u ovom božićnom vremenu.

Dragi čitatelji, dragi župljani, božićno vrijeme kalendarski ide svom kraju. No nastojmo u srcu i mislima zadržati dar Neba, Dijete iz betlehemskih jaslica. Sve vas pozivamo na idući glazbeni događaj u našoj župi, a osobito one koje (još?) nije zahvatio duh Božića. Jer, čudni su putevi Gospodnji. Marija Matković

 

U nastavku koncertni kolaž; photo Šimić; photo župljanka

6. koncert

7. koncert

8. koncert

9. koncert

10. koncert

11. koncert

12. koncert

13. koncert

14. koncert

15. koncert

 

 

Pogledajte video:

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA
Kajzerica
Ulica IX. Podbrežje 35
10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com


tel.  +385 1 655 02 93

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak, subota i po dogovoru 

Lokacija