"Ne menadžment, nego svetost je potrebna Crkvi kako bi odgovorila potrebama čovjeka."

Papa Benedikt XVI. (iz knjige "Razgovor o vjeri")

"Vjera i svjetlo" na Kajzerici

Vjera i svjetlo na Kajazerici ZG 1

Na blagdan Prikazanja Gospodinova, 2. veljače 2020., u našoj župi Rođenja Isusova ugostili smo na večernjoj svetoj Misi zajednicu „Vjera i svjetlo“ koja svake godine o blagdanu

Svijećnice u nekoj zagrebačkoj župi slavi svoj Dan.

Misu je predvodio o. Ervin Ukušić, OCD, dugogodišnji prijatelj i duhovni pratitelj zajednice u zajedništvu s domaćim župnikom vlč. Željkom Nestićem te domaćim vjernicima i dragim gostima. Okupilo se pedesetak članova koji su radosnom pjesmom, molitvom i sudjelovanjem u oživljavanju Evanđelja slavili Gospodina. Bila je to u svakom smislu posebna i nesvakidašnja nedjelja u našoj župnoj zajednici koja je imala priliku susresti se s najmanjima među nama.

Za bolje upoznavanje ove udruge govorili su na kraju svete Mise prijatelj Zajednice Ivan i mama Slavica. Pokret „Vjera i svjetlo“ nastao je u Lurdu 1971. godine na poticaj Jean Vaniera i Marie-Helene Mathieu. To je duhovni međunarodni pokret koji okuplja osobe s intelektualnim teškoćama, njihove roditelje i prijatelje.  Rođen je iz želje da pomogne takvim osobama pronaći svoje mjesto u društvu i Crkvi. Zajednica „Vjera i svjetlo“ pruža im mogućnost prepoznavanja i korištenja svojih darova te otkrivanja radosti prijateljstva, a njihovim roditeljima potporu u kušnjama te im omogućuje jasnije primjećivati unutarnju ljepotu njihova djeteta.

„Vjera i svjetlo“ u Hrvatskoj djeluje od 1993. godine gdje djeluje oko tridesetak zajednica. U Zagrebu postoje četiri zajednice: Sv. Leopold B. Mandić - Dubrava, Sv. Jeronim - Maksimir, Betlehem - Majka Božja Lurdska i Krijesnice Siget - Uzvišenje Sv. Križa.

Nakon svete Mise, kako je to običaj u „Vjeri i svjetlu“, nastavilo se slavlje uz druženje i međusobno upoznavanje župljana i gostiju. Ovaj posjet ostavio je sigurno duhovni trag u našoj Župi, a članovima Zajednice vrata naše Župe su uvijek širom otvorena.

Više o Zajednici na www.vjeraisvjetlo.hr

vjera i svjetlo na kajazerici zg 2