"Za naše današnje društvo bilo bi dobro kada bi u jednomu danu obitelji ostale zajedno, kada bi se kuću pretvorilo u dom ostvarenja zajedništva u Božjemu miru."

Papa Benedikt XVI. (iz knjige "Isus iz Nazareta")

"... i ja šaljem vas"

19. travnja 2020. - Druga vazmena nedjelja

učenici petar i ivan

Učenici Petar i Ivan (autor: Eugene Burnand, 1898.)

Drago braćo i sestre u Kristu, započeli smo slavlje Uskrsa unatoč svim vanjskim (ne)prilikama i utjecajima, i možda smo se

kao i onda apostoli zatvorili u „strahu od Židova“ u neke svoje okvire, strahove, neke svoje skučene i ograničene prostore misli.

Kako god, Isus probija sve te prepreke, sve zidove i stane u sredinu svega toga govoreći nam „Mir vama!“ Ne ostavlja nas izbezumljene i prestrašene u tome strahu. Dapače, u toj zatvorenoj sobi daje nam svoga Duha Svetoga i šalje nas drugima naviještati Radosnu vijest. Ona glasi: smrt je pobijeđena, ona više nema zadnju riječ – nema straha. Isus nam daje jasno poslanje.

Nema lika iz Svetoga pisma koji nakon susreta s Bogom i Božjom Riječju nije dobio poslanje. Koje je tvoje poslanje? Ako još ne znaš, zaleti se s Petrom i Ivanom do groba… prazan grob će ti sve objasniti!

Vaš župnik

Željko