"Za naše današnje društvo bilo bi dobro kada bi u jednomu danu obitelji ostale zajedno, kada bi se kuću pretvorilo u dom ostvarenja zajedništva u Božjemu miru."

Papa Benedikt XVI. (iz knjige "Isus iz Nazareta")

"...a mi se nadasmo"

26. travnja 2020. - Treća vazmena nedjelja

emaus.caravaggio

Večera u Emausu (autor: Caravaggio, 1606.)

Draga braćo i sestre u Kristu, koliko puta smo, kao i Isusovi učenici iz evanđelja ove nedjelje, uzdahnuli: „a mi se nadasmo“.

Učenici su se doista nadali da će Isus konačno osloboditi izraelski narod od stalnog straha pred drugima, od ugnjetavanja, od ropstava, od svakoga zla – a kad ono – uloviše Isusa, ubiše ga i ništa od toga. „A mi se nadasmo?!.“

U takvom stanju Isus susreće učenike i kroz svoju Riječ i Lomljenje kruha postaje im prisutan, štoviše – vidljiv! Svaka sveta Misa je događaj u kojem slušamo Riječ Božju i lomimo kruh. U tom susretu možemo doista vidjeti Gospodina. On nas ne ostavlja ravnodušnima i istima. Daje nam svetu misiju, zadaću, za koju smo opredijeljeni, osposobljeni i opunomoćeni - ni više ni manje nego - od samoga Stvoritelja neba i zemlje.

Neka nam svaki susret s Kristom u našem Emausu bude dovoljan razlog za usklik „…a mi se nadasmo i dočekasmo“!

Vaš župnik

Željko