Hodočašće Gospi Kondžilskoj

S Marijom postojani u molitvi

Marijina legija poziva na hodočašće Gospi Kondžilskoj u Komušinu, BiH

u nedjelju, 29. rujna 2019.

Misu predvodi vrhbosanski nadbiskup, kardinal Vinko Puljić u 11:00 sati

Svoje prijave možete izvršiti na mobitel

Prognana Gospa Kondžilska

Regija Zagreb „Marijina legija“ u nedjelju, 29. rujna 2019. organizira hodočašće u svetište Gospi Kondžilskoj u Komušinu (Vrhbosanska nadbiskupija) pod geslom „S Marijom postojani u molitvi“. Ovo je 14. zahvalno godišnje hodočašće Marijine legije u jedno od marijanskih svetišta.

Ove godine legionari, prijatelji Marijine legije, kao i svi vjernici koji to žele, hodočaste u ovo Gospino svetište iskazati počast Majci Mariji čija se čudotvorna slika časti u ovome svetištu.

U vrijeme progonstva od 1992. do 1999. Gospina slika unatoč nevoljama bila je sačuvana. Najveći dio vremena u tom razdoblju bila je izložena na čašćenje u crkvi sv. Petra u Zagrebu. Vjerni narod je u ovome prepoznao simboliku Marijine blizine i povezanosti sa sudbinom Hrvata katolika koji su uslijed ratnih nevolja i sami bili prognani sa svojih ognjišta. Nažalost, velikim dijelom je takva stvarnost i dalje prisutna u župama s toga područja.

Marijina legija ovim hodočašćem radosne pokore i molitve, želi iskazati i svoju blizinu i podršku napaćenom hrvatskom narodu u Bosni i Hercegovini.

Svetu Misu u 11:00 sati predvodi vrhbosanski nadbiskup, uzoriti kardinal Vinko Puljić.

Od srca vas pozivamo da nam se pridružite u ovom hodočašću.

zuta traka

17:00 - 18:30 sati:  utorak, četvrtak, subota i po dogovoru