Karitativna akcija - lampaši

caritas hr logo

Na inicijativu župnika Željka Nestića i na odaziv zavidnog broja suradnika volontera župe Rođenja Isusova na inicijalnom susretu u petak, 4. listopada 2019. utemeljen je Župni Caritas Kajzerica.

Suradnici karitativne župne skupine izabrali su privremenu upravu Župnog caritasa koja će koordinirati djelatnost i konkretne aktivnosti. Razgovaralo se i o načinu ustroja Caritasa u našoj župi te o provedbi prve akcije u suradnji s Caritasom Hrvatska pod nazivom „Kada činiš dobro, čini dvostruko dobro“.

Tako će prva djelatna akcija novih karitasovaca biti prodaja lampaša pred našom crkvom na Kajzerici po cijeni od 10 kn tijekom dviju nedjelja, 20. i 27. listopada 2019. a povodom svetkovine Svih Svetih. Cijena je usklađena karitativnom akcijom.

Prihod od prodaje odlazi 5 kn u Nadbiskupijski Caritas, a 5 kn ostaje u blagajni Župnog Caritasa. Tim novcem će Župni Caritas pomagati potrebitima u našoj župi.

Osim kupnjom svijeća možete se uključiti u akciju i uplatom dobrovoljnog priloga u župnom uredu ili putem bankovne uplate na žiroračun: Župa Rođenja Isusova  IBAN: HR 9623600001101628709 ,  opis plaćanja: župni caritas

Hvala Vam na suosjećanju i velikodušnosti i neka Milosrdni Otac nagradi Vašu darežljivost!

17:00 - 18:30 sati:  utorak, četvrtak, subota i po dogovoru