Župni caritas

Nedjelja Caritasa, 11. prosinca 2016.

plakat caritas 2016

Nedjelja Caritasa 2016

. . . . .

Nedjelja Caritasa, 13. prosinca 2015.

nedj caritasa 2015

Uloga župnoga caritasa

Župni caritas je župno pastoralno tijelo. On je zapravo organizirana kršćanska ljubav svih vjernika. Zadaća mu je objediniti dobročinstva župljana i pomoći da naša vjera bude ljubavlju djelotvorna. Volonteri u župnom caritasu su inicijatori i pokretači svih karitativnih akcija, oni potiču svu župnu zajednicu da sudjeluje u karitativnim akcijama, da brinu za svoje potrebite.

Djelatnosti caritasovih suradnika

Caritasovi suradnici uvijek imaju široko područje djelovanja, ali ovo su redovite i uobičajene djelatnosti:

• Posjeti starim i nemoćnim ljudima;
  • Obilazak obitelji lošega imovinskog stanja i s više djece;
  • Nabava i dostava prehrambenih potrepština potrebitima;
  • Prikupljanje i podjela odjevnih predmeta;
  • Obavljanje raznih poslova za stare i nemoćne osobe (nabava namirnica i lijekova, kontakt s njihovim liječnicima, ugovaranje pregleda i organiziranje prijevoza na liječničke preglede);
  • Kontaktiranje s Uredom za socijalnu skrb radi ostvarivanja prava naših potrebitih;
  • Suradnja s Hrvatskim caritasom, suradnja na župnoj i na mjesnoj razini;
  • Posjet staračkim i dječjim domovima;
  • Posjet caritasovim kućama i ustanovama, uspostavljanje suradnje s njima, organiziranje posebnih misnih slavlja i molitvenih susreta za određene kategorije ljudi (starije osobe, invalidne osobe, bolesni, samci);
  • Organiziranje dovoženja i odvoženja starijih osoba ili osoba s invaliditetom na svetu misu, hodočašće i slična druženja.

Planovi za našu župu

Naša župa je tijekom mnogih godina djelovala karitativno vrlo angažirano.

caritas logoU posljednje vrijeme se formira određena skupina vjernika koja još aktivnije i konkretnije prepoznaje različite potrebe naših sugrađana. Svaki poticaj i spremnost pojedinih župljana na suradnju u karitasovim aktivnostima - dobro je došao. Javite se u župnom uredu ili nekom od članova pastoralnog vijeća te iznesite svoje dobre prijedloge. Isus kaže: "Što god učiniste jednome od ove moje najmanje braće meni učiniste" (Mt 25,45), jer Krist je nazočan u svakom onom tko je gladan, žedan, gol, bolestan, zatočen ili izvan svoga doma.

. . .

- tijekom tjedna pola sata prije i poslije sv. mise

- nedjeljom poslije župne mise 11:30 - 12:00 sati

- ili uz najavu na telefon 01 655 02 93