"Tko dakle misli da stoji, neka pazi da ne padne. Nije vas zahvatila druga kušnja osim ljudske. Ta vjeran je Bog: neće pustiti da budete kušani preko svojih sila, nego će s kušnjom dati i ishod da možete izdržati."

Iz Prve poslanice Korinćanima (1. Kor 10, 12-13)

Mama, tata i djeca

Europska građanska inicijativa

za zaštitu braka i obitelji

mama tata djeca

Podržimo zajedno brak i obitelj u Europi:

Brak – trajna i vjerna zajednica muškarca i žene sa svrhom zasnivanja obitelji.

Obitelj – otac, majka i njihova djeca.

Obiteljski odnos – zakonski odnos između dvoje supružnika, ili između roditelja i djeteta.

DA, podržavam zahtjev za propis EU koji definira značenje braka i obitelji: brak je zajednica između jednog muškarca i jedne žene, a obitelj je utemeljena na braku i/ili na podrijetlu.

Predmet inicijative:

Propis s horizontalnom primjenom koji definira značenje braka i obitelji u zakonodavstvu EU-a: brak je zajednica muškarca i žene a obitelj se temelji na braku i/ili potomstvu.

Glavni ciljevi:

Sve veća fragmentacija pojmova "obitelj" i "brak" predstavlja problem za EU. Zakonodavstvo EU-a se odnosi na oba pojma, ali značenje je sve nejasnije te se u različitim direktivama EU-a navode različite definicije. Ova inicijativa predlaže rješavanje te situacije tako što će se za oba pojma izraditi definicija na razini EU-a koja je kompatibilna sa zakonodavstvom svih država članica. U skladu s čl. 9. Povelje o temeljnim pravima ona u potpunosti poštuje nadležnost svake države članice da donosi zakone o braku i obitelji.

SWIFT: ZABAHR2X

17:00-18:00  utorak, četvrtak i subota