Župnikovo pismo, 22. ožujka 2020.

ČETVRTA KORIZMENA NEDJELJA

22. ožujka 2020.

 

4A K oltar

Kajzerica, oltar u župnoj crkvi (korizma 2020.)

 

Dragi župljani župe Kajzerica,

braćo i sestre u Kristu,

poslušni novim mjerama Stožera civilne zaštite RH i odredbama Hrvatske biskupske konferencije u našoj župi se do novih mjera i odredbi prekidaju sve pastoralne aktivnosti...

Svete mise sa ranije preuzetim nakanama župnik će služiti redovito svaki dan, ali - bez zajednice vjernika. U nakane svetih misa biti će redovito uključeni svi župljani naše župe, a vas pozivam da ponovno otkrijete vrijednost i ljepotu obiteljske molitve. Preko katoličkih medija možete isto tako redovito pratiti svetu Misu (HKR, Laudato TV, Radio Marija i mnogi drugi portali).

„Evo sad je vrijeme milosno, evo sad je vrijeme spasa“ (2 Kor 6,2b) ponavljamo kroz vrijeme korizme. Iskoristimo ovo vrijeme za duhovnu obnovu i rast, ili kako nam ono reče na početku korizme: „Obratite se i vjerujete evanđelju“. Okrenimo se od dosadašnjih putova, programa i planova koji su, moguće, Boga gurali po strani i vjerujmo Radosnoj vijesti - Evanđelju. Čitajmo Božju Riječ - sv. Pismo i dopustimo Bogu da se utjelovi, a onda otkupi i spasi nas. Spasi od mogućeg straha, tjeskobe i zabrinutosti - a najprije od grijeha.

Crkva na Kajzerici će biti otvorena za osobnu molitvu od 8:00 do 10:00 i od 17:00 do 19:00 sati svaki dan uz pridržavanje odredbi HBK (5b). Za ispovijed i bolesničko pomazanje (samo u slučaju smrtne pogibelji) kao i prijavu sprovoda javite se na telefon župnog ureda: 01/ 65 50 293 (najbolje u isto vrijeme od 8:00-10:00).

Ovih dana budimo osobito pažljivi i poslušni na sve upute koje nam se daju od civilnih i crkvenih autoriteta. Suzdržavajmo se od nepotrebnih izlazaka i druženja, a osobito vas molim da provjerite u svom susjedstvu ima li koja starija osoba kojoj treba pomoć u kući, nazovite je telefonom radi razgovora, za donijeti ručak, hranu ili lijekove - u tom slučaju slobodno kontaktirajte naše mlade župne volontere na broj 097 698 5841 (Marko) koji su spremni organizirati pomoć za vas.

„Ne bojte se!“ - govorio je Isus svojima u sličnim prigodama. Ne bojimo se jer vjerujemo i znamo da nas Bog nije napustio - s nama je do svršetka svijeta!

Utječemo se u zagovor bl. Alojzija Stepinca, sv. Josipa i osobito u zagovor Majke Božje!

Bog vas blagoslovio!

 

Željko Nestić

upravitelj župe

 

Zagreb - Kajzerica, 20. ožujka 2020.

 

z lin

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA
Kajzerica
Ulica IX. Podbrežje 35
10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOGA UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak i subota,

te po dogovoru

 

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa: 9:00

Župna misa: 11:00

Večernja misa: 18:30

 

Lokacija