Slavlje Prve pričesti, 2016.

Bijela nedjelja, 3. travnja 2016.

pp 2016Foto: AVI Studio, Kajzerica

Puno je razloga da je slavlje Prve pričesti jedan od najvećih događaja u župi tijekom godine. To je osobit događaj za djecu, njihove roditelje, braću i sestre, bake i djedove, kumove i prijatelje, a tako i za cijelu župnu zajednicu. Jer, svi smo mi jedna velika vjernička obitelj koju u zajedništvo povezuje Isus Krist.

 

U malom skučenom crkvenom prostoru, u koji su jedva mogli stati djeca i njihovi roditelji, ali ipak u svečanom ozračju, obuzeti Božjom blizinom i milošću 44 prvopričesnika prvi je puta pristupilo stolu Gospodnjem - svetoj pričesti.

Slavlje je predvodio župnik velečasni Mijo Šibonjić, a dječjim zborom, pjevanjem i programom ravnala je vjeroučiteljica gđa. Snježana Šimeg. Iz čistih dječjih srdaca odjekivala je molitva i pjesma, što je u našoj "katedrali" izmamilo kod roditelja i nazočnih poneku suzu radosnicu. Ovaj događaj je prekrasni Božji blagoslov za našu župnu zajednicu, za naš grad i cijelu Domovinu, jer naša župa svake godine ima sve više prvopričesnika. Dao Bog da se taj trend nastavi!

Ovo su naši ovogodišnji Prvopričesnici:

Altana Obradović, Ana Abramović, Ana Gagro, Anamaria Škeva, Antea Biškup, Didier A.M. Mengue, Emma Đurak, Isabela Jakelić, Ivan Šamija, Josipa Orlović Turjak, Jurica Prpić, Laura Leko, Lea Knežević, Lovro Ćosić, Lovro Pirkl, Lucija Milojčić, Luka Ćosić, Luka Jakovljević, Luka Mašić, Marija Skalonjić, Mark Kutleša, Marta Štulić, Maša Heteši, Matea Vidušek, Mateo Marušić, Max Milićević, Mia Ergović, Mihovil Galić, Mirjam Kovačić, Nevia Ana Medić, Niko Sebastijan Radović Jozić, Nikolina Požega, Nikolina Sarić, Oliver Ćosić, Ondre Zanki, Petar Kera, Petar Tomas, Petra Bišćan, Petra Ljubas, Sven Siladić, Toni Arežina, Tonka Čupić, Vid Čavlina i Zara Matijević.

Našim Prvopričesnicima čestitamo i želimo da se ponovno - po mogućnosti svake nedjelje - hrane za Isusovim stolom na svetoj Misi! (pk)

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

vlč. Krunoslav Kolar

 

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOGA UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak i petak, te po dogovoru

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

Lokacija