Tijelovo na Kajzerici '20

11.06.2020.

Tekst: Iva Škarica

Tijelovo 2020 Kajzerica 1

Danas, na svetkovinu Tijelova, slušamo kako nam Isus govori: „Ja sam kruh živi koji je s neba sišao. Tko bude jeo od ovoga kruha, živjet će uvijeke. Kruh koji ću ja dati tijelo je moje - za život svijeta.“ Ove nas riječi potiču na razmatranje o daru Kristova predanog Tijela, odnosno o daru njegove neizrecive ljubavi za svakoga od nas.

U našoj smo župi proslavili ovu veliku svetkovinu Presvetoga Tijela i Krvi Kristove na svečanom misnom slavlju te procesijom ulicama naselja.

Od samog ulaska u crkvu sve je bilo prepuno simbolike koju osobito na današnji dan trebamo osvijestiti u svojim srcima, jer svaki naš poklon pred svetohraništem u crkvi je susret sa samim Isusom u Presvetom sakramentu.

U Euharistiji, spomen-činu Kristove smrti i uskrsnuća, razmatrali smo žrtvu Kristova Tijela i Krvi, a u trenutku kada smo se pričestili primili smo živoga Krista. Pod tim nam se prilikama sam Krist daje kako bi po nama bio i dalje prisutan u svijetu donoseći mir, radost i ljubav.

Slavlje je nastavljeno procesijom u kojoj se svečano nosila pokaznica s Presvetim. U svečanosti je sudjelovao veliki broj župljana. Djeca su ružinim laticama posipala ulice, ministranti su nosili križ, svijeće i kadionicu a narod je – predvođen zborom - pjesmom veličao Krista prisutnoga. Nakon završetka svečane procesije vratili smo se u dom Gospodnji te primili Božji blagoslov.

Kada promatramo Svetu Hostiju sjetimo se kako je ljubav Kristova bezgranična jer nas On ljubi ljubavlju većom od one koju sva srca na zemlji mogu zamisliti. Ostao je s nama da se sjedinjujemo s njegovim presvetim Božanstvom i Čovještvom kako bi nam bio trajna pomoć, utjeha i snaga. (Iva Škarica)

Tijelovo 2020 Kajzerica 2

Tijelovo 2020 Kajzerica 3

Tijelovo 2020 Kajzerica 4

Tijelovo 2020 Kajzerica 5

Tijelovo 2020 Kajzerica 6

Tijelovo 2020 Kajzerica 7

Tijelovo 2020 Kajzerica 8

Tijelovo 2020 Kajzerica 9

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

Krunoslav Kolar

 

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOGA UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak i subota, te po dogovoru

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

Lokacija