Zahvalno klanjanje

26.06.2020.

Tekst: Anamarija Mesić

zahvalno klanjanje 6

Na završetku pastoralne godine koja je bila po mnogo čemu posebna, u našoj smo župi prošloga petka održali klanjanje pred Presvetim sakramentom pod nazivom „Zahvalimo Gospodinu“. Bogoslužje je uz sudjelovanje župnoga zbora i pedesetak nazočnih vjernika predvodio naš župnik vlč. Željko.

Nakon uvodne pjesme „Ispred bijele hostije“ i 

izlaganja Presvetog sakramenta župnik je održao tri razmatranja i predvodio molitvu litanija Božanskog milosrđa.

U prvom razmatranju je potaknuo prisutne da otvore svoja srca Gospodinu i predaju mu sebe (sa svim svojim slabostima), svoje obitelji i životne situacije. Prisutni vjernici su nakon razmatranja dolazili pred izloženi Presveti oltarski sakrament, u sebi izrekli osobno predanje Gospodinu i pred Presvetim odložili upaljenu lučicu.

U drugom razmatranju župnik je govorio o pokajanju i moljenju oprosta od Gospodina za grijehe i slabosti, a u trećem o zahvaljivanju Gospodinu što nas ljubi i što nam pomaže svakodnevno nositi svoj križ. Također se osvrnuo na razdoblje izolacije zbog pandemije kao i potresa koji je zatresao naš grad.

Nakon klanjanja se održalo druženje koje je proteklo u radosnom ozračju.

Neka nam trajno u srcu ostanu riječi predanja kojima je vlč. Željko završio razmatranja: Gospodine, učini srca naša po Srcu svome! Slatko Srce Marijino, budi naše spasenje!

Hvala Presvetom Trojstvu i Blaženoj Djevici Mariji na ovom klanjanju i zajedništvu! Anamarija Mesić

 

zahvalno klanjanje 5

zahvalno klanjanje 3

zahvalno klanjanje 2

zahvalno klanjanje 1

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

Krunoslav Kolar

 

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOGA UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak i subota, te po dogovoru

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

Lokacija