• 980x300 crkva lijeva strana

 • 980x300 crkva izvana

 • 980x300 kajz pan1

Sv.  Franjo Asiški

pozdravkrižu

 

Spasonosno je priznati se grešnikom

4. travnja 2022.

PETA KORIZMENA NEDJELJA (C)

03042022 Bog ne osuđuje grješnika

Autor mozaika: Marko Ivan Rupnik

DUHOVNA MISAO. 5KOR.C

Isus se nalazi na svom posljednjem pashalnom hodočašću u Jeruzalem. Pred njega je dovedena žena uhvaćena u preljubu s nakanom da se Isus uhvati u licemjerju.

Naime, prema Mojsijevu zakonu takvu ženu treba pogubiti, a farizeji i pismoznanci traže Isusovo mišljenje. Ovo je zamka jer ako se prikloni Mojsijevoj opciji, zapravo će sav Isusov nauk i sve što je radio pasti u vodu jer će se tako pokazati suprotnim u odnosu na navještaj Boga milosrđa i ljubavi.

S druge strane, ako kaže da se žena ostavi na životu, usprotivit će se Mojsiju i tako na sebe navući gnjev ljudi koji Mojsija drže najvećim učiteljem naroda.

I dok su samoprozvani pravednici ondašnjeg vremena smatrali da su Isusa uhvatili u stupicu, Isus stavlja njih u nezgodnu situaciju tražeći od njih da tko je bez grijeha neka baci prvi kamen na ženu. Nitko se nije usudio to učiniti, što znači da su prepoznali svoju grešnost.

Ako zli ljudi nisu osudili javnu grešnicu jer su postali svjesni svojih grijeha, ne čini to ni Bog koji je svoga Sina učinio grijehom da bismo zadobili spasenje. Važno je prepoznati svoj grijeh i priznati se grešnikom. To nas vodi do pokajanja i traženja oprosta od Boga koji najviše trpi zbog naših grijeha jer se njima u svojoj slobodi određujemo protiv njega.

Priznati se grešnikom spasonosno je jer nas poziva na promjenu da se grijehu više ne vraćamo, ali i da druge ne osuđujemo zbog njihovih prijestupa. Bog je milosrdan. Tražimo njegovo milosrđe te budimo milosrdni prema svojim bližnjima!

 • Škrabica mudrosti

  Škrabica mudrosti

  Ovdje možete pronaći raznoliko duhovno blago koje će Vam usmjeravati korake prema Spasitelju svijeta, Isusu Kristu... te prema svakom čovjeku
  Read More
 • Vijesti iz Vatikana

  Vijesti iz Vatikana

  Papina poruka za korizmu 2022.   https://ika.hkm.hr/novosti/papina-poruka-za-korizmu-2022/      . . .    > Angelus 6. siječnja 2022. na Trgu sv. Petra u
  Read More
 • Naša obitelj slavi crkvenu godinu

  Naša obitelj slavi crkvenu godinu

  Ova jedinstvena knjiga prati tijek crkvene godine te na razumljiv način opisuje blagdane, liturgijske pojmove, vjerničke običaje i još puno
  Read More

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

vlč. Krunoslav Kolar

 

 

ŽIRO-RAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

Župni ured je otvoren utorkom, četvrtkom  i petkom od 17:00 do 18:00.

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

 

Lokacija