• 980x300 crkva lijeva strana

 • 980x300 crkva izvana

 • 980x300 kajz pan1

Sv.  Franjo Asiški

pozdravkrižu

 

Župnikova uskrsna čestitka, 2022.

17. travnja 2022.

USKRNUĆE GOSPODINOVO - USKRS

17042022 Uskrsnuće Gospodinovo

 Dragi župljani, braćo i sestre u Kristu!

Razmatrajući Božje djelo spasenja, uvijek iznova pogađa nas ono što stoji iza svakoga Božjeg djelovanja, a to je ljubav prema čovjeku. Ta ga je ljubav potaknula da i sam postane čovjekom u Isusu iz Nazareta, da se suobliči stvorenju koje je stvorio na svoju sliku.

 Ta ista neizmjerna ljubav za svakog čovjeka odvela ga je na križ gdje je izdahnuo svoj život da bi nama udahnuo život vječni. To je čin kojim smo otkupljeni, kojim je našim dušama omogućen pristup Bogu. No on je htio da njegovu prisutnost uživamo u cjelovitosti svoga bića te je Isusa uskrisio od mrtvih da i nama, koji u njega vjerujemo, podari tu istu milost. Smrt tako nije kraj života već njegova punina u onome koji je Život sam.

Ispunjeni radošću zbog neizmjerne ljubavi Božje koja se ogleda u pashalnom otajstvu Isusa Krista, dopustimo da svjetlo uskrsnuća zasja u našim srcima, u našim međuljudskim odnosima, da po stvorenosti na sliku Božju i sami budemo sakramenti, vidljivi znakovi nevidljive Božje milosti i ljubavi. Tako će otajstvo Uskrsa biti prisutno u našoj svakodnevici kako bi ljudskim srcima zavladao mir koji proizlazi iz vjere u Božju neizmjernu ljubav koju ni smrt ni grob ne mogu uništiti.

Neka je svima radošću, mirom i svakim blagoslovom ispunjen dan uskrsnuća Gospodina našega Isusa Krista!

 

 

Krunoslav Kolar, upravitelj župe 

 • Škrabica mudrosti

  Škrabica mudrosti

  Ovdje možete pronaći raznoliko duhovno blago koje će Vam usmjeravati korake prema Spasitelju svijeta, Isusu Kristu... te prema svakom čovjeku
  Read More
 • Vijesti iz Vatikana

  Vijesti iz Vatikana

  Papina poruka za korizmu 2022.   https://ika.hkm.hr/novosti/papina-poruka-za-korizmu-2022/      . . .    > Angelus 6. siječnja 2022. na Trgu sv. Petra u
  Read More
 • Naša obitelj slavi crkvenu godinu

  Naša obitelj slavi crkvenu godinu

  Ova jedinstvena knjiga prati tijek crkvene godine te na razumljiv način opisuje blagdane, liturgijske pojmove, vjerničke običaje i još puno
  Read More

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

vlč. Krunoslav Kolar

 

 

ŽIRO-RAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

Župni ured je otvoren utorkom, četvrtkom  i petkom od 17:00 do 18:00.

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

 

Lokacija