• 980x300 crkva lijeva strana

 • 980x300 crkva izvana

 • 980x300 kajz pan1

Sv.  Franjo Asiški

pozdravkrižu

 

Ribariti na Isusovoj strani

1. svibnja 2022.

TREĆA VAZMENA NEDJELJA

01052022 Pouskrsni ribolov

DUHOVNA MISAO. 3VAZ.C

Evanđelje Treće vazmene nedjelje, između mnoštva tema, stavlja pred nas najveću opasnost za našu radost, a to je zatvorenost u sigurnost, umišljenost i sebičnost.

Tako često tražimo radost, sreću i zadovoljstvo na istim mjestima na kojima smo osjetili da radosti i zadovoljstva zapravo nema. A Isus od nas traži vjeru, ljubav, pouzdanje u njega. Traži da utažimo njegovu glad za nama, da budemo s njime. I nije čudo da na pitanje imaju li što za prismok, apostoli odgovaraju da nemaju. 

Imamo li mi? Može li Isus kod nas naći svoje mjesto, utažiti svoju glad za našom blizinom ili i dalje ustrajemo po svome, makar vidimo da je to krivi put? Nastavljamo bacati mreže na istu, svoju stranu tvrdoglavosti, makar je potrebno samo okrenuti se na drugu i već će stvar biti znatno drugačija. Tek kada poslušamo Isusa, eto neizmjernog ulova, eto nam istinske koristi, smisla, radosti. Tu, na Isusovoj strani možemo ostvariti svoje snove i težnje, postići svoju svrhu.

Ako se čovjek opredijeli za Isusovu stranu biva ulovljen u Kristovu mrežu koja se ne razdire, koja biva štit i sigurnost. Valja nam i druge loviti u Kristovu mrežu, da i oni postanu dio zajednice ljubavi, da i oni dožive radost nakon što su se opredijelili za pravu stranu gdje će usmjeriti svoj život koji će ostvariti svoj smisao i puninu u Bogu.

 • Škrabica mudrosti

  Škrabica mudrosti

  Ovdje možete pronaći raznoliko duhovno blago koje će Vam usmjeravati korake prema Spasitelju svijeta, Isusu Kristu... te prema svakom čovjeku
  Read More
 • Vijesti iz Vatikana

  Vijesti iz Vatikana

  Papina poruka za korizmu 2022.   https://ika.hkm.hr/novosti/papina-poruka-za-korizmu-2022/      . . .    > Angelus 6. siječnja 2022. na Trgu sv. Petra u
  Read More
 • Naša obitelj slavi crkvenu godinu

  Naša obitelj slavi crkvenu godinu

  Ova jedinstvena knjiga prati tijek crkvene godine te na razumljiv način opisuje blagdane, liturgijske pojmove, vjerničke običaje i još puno
  Read More

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

vlč. Krunoslav Kolar

 

 

ŽIRO-RAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

Župni ured je otvoren utorkom, četvrtkom  i petkom od 17:00 do 18:00.

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

 

Lokacija