• 980x300 crkva lijeva strana

 • 980x300 crkva izvana

 • 980x300 kajz pan1

Sv.  Franjo Asiški

pozdravkrižu

 

Moliti Dobrog Pastira za svete pastire duša

8. svibnja 2022.

ČETVRTA VAZMENA NEDJELJA

08052022 Dobri Pastir

DUHOVNA MISAO. 4VAZ.C

Da bismo razumjeli Isusovu sliku pastira i ovaca valja se vratiti u vrijeme kada je ta slika bila jasna. Pastir je živio sa svojim stadom. Noću i danju bio je uz stado, daleko od naselja i drugih ljudi.

Branio je stado od divljih zvijeri, brinuo se za ovcu koja je bila hroma, posebno je pazio na janjad. Živio je s ovcama i za ovce koje su ga doživljavale kao predvodnika stada, s kojima se gotovo poistovjetio. Pastir ih ne goni ispred sebe, nego ih vodi za sobom.

Sin Božji je postao čovjekom, postao jedan od nas, puno više nego što se jedan pastir može poistovjetiti sa stadom. Krist, naš Pastir, dao je svoj život za nas, umro je i uskrsnuo te nam otvorio pristup u vječni život. Krist je Dobar Pastir jer nam daje primjer kakvi moramo i mi biti. On je vrata u Božje kraljevstvo, put koji nas vodi u vječnost. Mi smo pak pozvani biti njegovo stado, oni koji slušaju njegov glas, koji ulaze na ta vrata u nebo. Ta vrata Kristova darovana su nam po sakramentima koji svi vode k onom središnjem, a to je euharistija koja je nebo na zemlji, simbol onoga što ćemo uživati u vječnosti. Sakramenti su pak mogući samo po svećenicima koji su pozvani biti dobri pastiri poput svog Učitelja.

Valja nam moliti za postojeća duhovna zvanja, da svi koji su opečaćeni Božjim pečatom sakramenta reda budu ljudi iskrene vjere koji će svojim životom i riječima druge dovoditi Bogu. Pozvani smo zamoliti Gospodina da Crkvu svoju obdari novim svetim duhovnim zvanjima kako bi se njegova milost širila svijetom do ostvarenja kraljevstva Božjega. Na koncu, molimo za sve koji su kršteni da budu ljudi koji će drugima biti vrata prema Crkvi i Kristu da bismo svi zajedno zadobili vječni život u izobilju.

 • Škrabica mudrosti

  Škrabica mudrosti

  Ovdje možete pronaći raznoliko duhovno blago koje će Vam usmjeravati korake prema Spasitelju svijeta, Isusu Kristu... te prema svakom čovjeku
  Read More
 • Vijesti iz Vatikana

  Vijesti iz Vatikana

  Papina poruka za korizmu 2022.   https://ika.hkm.hr/novosti/papina-poruka-za-korizmu-2022/      . . .    > Angelus 6. siječnja 2022. na Trgu sv. Petra u
  Read More
 • Naša obitelj slavi crkvenu godinu

  Naša obitelj slavi crkvenu godinu

  Ova jedinstvena knjiga prati tijek crkvene godine te na razumljiv način opisuje blagdane, liturgijske pojmove, vjerničke običaje i još puno
  Read More

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

vlč. Krunoslav Kolar

 

 

ŽIRO-RAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

Župni ured je otvoren utorkom, četvrtkom  i petkom od 17:00 do 18:00.

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

 

Lokacija