• 980x300 crkva lijeva strana

 • 980x300 crkva izvana

 • 980x300 kajz pan1

"Zapamtite, kad napustite ovu zemlju, sa sobom ne možete ponijeti ništa što ste dobili, već samo ono što ste dali."

Sv. Franjo Asiški 

(osnovao muški Red manje braće, ženski Red svete Klare, Treći red svetog Franje i Kustodiju Svete Zemlje; spomendan 4. listopada)pozdravkrižu

Radnici na njivi Gospodnjoj

3. srpnja 2022.

14. NEDJELJA KROZ GODINU (C)

03072022 Radnici na njivi Gospodnjoj

DUHOVNA MISAO. 14NKG.C

Poznata nam je rečenica u kojoj Isus potiče svoje učenike da mole gospodara žetve da pošalje radnika u svoju žetvu. Dok se zadržavamo na tome da molimo samo za svećenička zvanja, što sigurno odgovara naravi ovog poticaja, evanđelje Četrnaeste nedjelje kroz godinu otkriva nam da se ovaj poziv na molitvu odnosi na znatno širu skupinu ljudi.

Isus ovog puta oko sebe okuplja sedamdesetdvojicu, a ne samo apostole, te im daje određene zadatke i upute. Prva uputa je već spomenuta molitva za duhovna zvanja, ali već sljedeća rečenica otkriva kako su oni sami pozvani biti odgovor na tu molitvu. Duhovni poziv nije samo poziv za svećeništvo i redovništvo. Duhovni poziv je prije svega poziv na življenje kršćanske vjere, iz čega proizlazi nužnost navještaja riječi Božje onima koji su stavljeni na naš životni put, jer nas je upravo tim dušama Bog poslao.

Moliti za radnike na njivi Gospodnjoj znači moliti da svi kršćani budu kršćani, ne samo nominalno i prigodno, već uvijek i svugdje, što za sobom povlači djelovanje u svjetlu Božje riječi. Po nama, kršćanima, Bog želi doći do svakog ljudskog srca. Ponekad nam se čini da Božji zahtjevi premašuju naše snage. Upravo zato i treba na početku bilo kakvog djelovanja biti molitva kao duhovna okrepa i predanje Gospodinu koji će sve okrenuti na dobro. 

Dok molimo za duhovna zvanja, imajmo na pameti da molimo i za same sebe kako bismo postali autentični i predani radnici na njivi Gospodnjoj.

 • Škrabica mudrosti

  Škrabica mudrosti

  Ovdje možete pronaći raznoliko duhovno blago koje će Vam usmjeravati korake prema Spasitelju svijeta, Isusu Kristu... te prema svakom čovjeku
  Read More
 • Vijesti iz Vatikana

  Vijesti iz Vatikana

  Duhovna oporuka pape emeritusa Benedikta XVI.  objavljena 1. siječnja 2023.               https://ika.hkm.hr/novosti/papina-poruka-za-korizmu-2022/    
  Read More
 • Naša obitelj slavi crkvenu godinu

  Naša obitelj slavi crkvenu godinu

  Ova jedinstvena knjiga prati tijek crkvene godine te na razumljiv način opisuje blagdane, liturgijske pojmove, vjerničke običaje i još puno
  Read More

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

vlč. Krunoslav Kolar

 

ŽIRO-RAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

ŽUPNI URED

ureduje utorkom, četvrtkom i petkom

od 17:00 do 18:00

Aktualno uredovno vrijeme župnog ureda možete saznati iz tjednih župnih obavijesti.

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

 

Lokacija