• 980x300 crkva lijeva strana

 • 980x300 crkva izvana

 • 980x300 kajz pan1

Sv.  Franjo Asiški

pozdravkrižu

 

Radovati se povratku grešnika

24. NEDJELJA KROZ GODINU (C)

11092022 Povratak u očev zagrljaj

DUHOVNA MISAO. 24NKG.C

Prispodobe iz životne svakodnevice čest su Isusov izričaj kako bi slušateljima, na njima prihvatljiv način, progovorio o Bogu. Tako nam evanđelje Dvadeset i četvrte nedjelje kroz godinu donosi čak tri prispodobe kojima je jedno zajedničko: radost zbog pronalaska izgubljenog.

Svaka od tri prispodobe završava pozivom na radost, kada čovjek koji luta bespućima tame grijeha konačno shvati svoju krivicu te se odluči vratiti Ocu, vjerujući u njegovu ljubav. Kada grešnik dolazi k Bogu, doživljava to da ga On ne promatra kroz grijeh, već ga gleda kao ljubljeno dijete. Nismo ni sami izuzeti od povremenog lutanja stranputicom. Uz to, imamo iskustvo Božje ljubavi koja nas po Crkvi i sakramentima grli i vraća u Očevu blizinu.

Stoga neka nam ne bude oko zlo zbog drugih koji su kasnije spoznali Boga, već se radujmo zbog svakog tko je doživio prosvjetljenje, jer smo time bogatiji za jednog suputnika na putu svetosti. A to je razlog za istinsku radost jer i sami smo obraćeni grešnici, uvijek iznova potrebiti Božje ljubavi, milosrđa i oproštenja.

 • Škrabica mudrosti

  Škrabica mudrosti

  Ovdje možete pronaći raznoliko duhovno blago koje će Vam usmjeravati korake prema Spasitelju svijeta, Isusu Kristu... te prema svakom čovjeku
  Read More
 • Vijesti iz Vatikana

  Vijesti iz Vatikana

  Papina poruka za korizmu 2022.   https://ika.hkm.hr/novosti/papina-poruka-za-korizmu-2022/      . . .    > Angelus 6. siječnja 2022. na Trgu sv. Petra u
  Read More
 • Naša obitelj slavi crkvenu godinu

  Naša obitelj slavi crkvenu godinu

  Ova jedinstvena knjiga prati tijek crkvene godine te na razumljiv način opisuje blagdane, liturgijske pojmove, vjerničke običaje i još puno
  Read More

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

vlč. Krunoslav Kolar

 

 

ŽIRO-RAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

Župni ured je otvoren utorkom, četvrtkom  i petkom od 17:00 do 18:00.

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

 

Lokacija