"Ljubav je Božja razlivena u srcima našim po Duhu Svetom koji prebiva u nama, aleluja."

Ulazna pjesma na Pedesetnicu - Duhove (usp. Rim 5, 5; 10, 11)

Krist, vrata u nebo

30. travnja 2023.

ČETVRTA VAZMENA NEDJELJA

4Vazm Krist vrata ovcama

DUHVNA MSAO. 4VAZM.A

Evanđelje Četvrte vazmene nedjelje donosi nam Isusov govor u kojem samog sebe simbolički naziva vratima ovcama. Ovce koje prolaze kroz ta vrata primaju

život u izobilju. S obzirom na tu sliku postaje jasno kako su ovce slika Kristovih vjernika koji slušaju njegov glas i idu za njim.

Tako nam Isus svojim pashalnim otajstvom postaje prolazom u vječnost. On nije samo otvorio vrata neba već postaje vratima u nebo. On je naš Otkupitelj koji je položio život za nas te svakoga pred licem Oca nebeskoga opravdava svojom krvlju koju je prolio za naše spasenje. Njegova je smrt postala našim životom.

Isus je Dobri Pastir koji izlaže svoj život da bi spasio one koji su mu povjereni. Proći kroz Krista, koji je vrata u nebo, znači čuvati njegovu riječ te kroz vlastiti križni put postići vječnost s Bogom. Želimo li ostvariti život u punini, valja nam uvijek biti s Kristom u vremenitosti da bismo s njime mogli biti i u vječnosti.

To od nas traži da drugima budemo barem putokaz koji će među mnogobrojnim stazama ovoga svijeta pokazati Onoga koji je jedini pravi put i prolaz k Bogu.

Ul. IX. Podbrežje 35

Upravitelj župe

vlč. Krunoslav Kolar

ŽIRO-RAČUN