• 980x300 crkva lijeva strana

  • 980x300 crkva izvana

  • 980x300 kajz pan1

"Nemam u životu ni prije utakmice nikakve rituale, samo vjeru. Učinim znak križa i krenem naprijed. 

Ne postoji jedan, nego tisuću razloga za vjerovanje u Boga. Bez Boga ništa u životu nema smisla."

 Luis de la Fuente, izbornik španj. nogometne reprezentacije, novih europskih prvaka

pozdravkrižu

Neshvatljivo otajstvo

4. lipnja 2023.

PRESVETO TROJSTVO

Trojica

DUHOVNA MISAO. PRESV. TROJSTVO

Time što je Bog postao čovjekom, čovjek je uveden u Boga koji se očituje kao jedan, ali

u tri božanske osobe. To su Otac, Sin i Duh Sveti, jedan Bog u tri osobe koje su međusobno različite, ali su iste božanske biti.

Koliko god bio mudar, koliko god bio sposoban osmisliti začuđujuća tehnološka dostignuća, čovjek nije mogao izmisliti ovakvog Boga, jer dok svaki svoj produkt može objasniti, Bog i dalje za čovjeka ostaje neshvatljivo otajstvo. Vjeru u Trojstvo ispovijedamo svaki put kada na sebe stavljamo znak križa, a još konkretnije svaki put kada molimo Vjerovanje koje razlaže otajstvo Presvetoga Trojstva.

Činjenica je da ćemo puninu spoznaje najvećeg otajstva naše kršćanske vjere proniknuti tek nakon prelaska iz vremenitosti u vječnost. Do tog trenutka ostaje nam vjerovati, tj. čvrsto držati istinitim ono što nam Bog po svojoj riječi, po svome Sinu i po svojoj Crkvi govori o sebi. Kršćanski Bog nije deistički udaljen, već postaje naš bližnji, uvodeći nas u zajedništvo sa samim sobom.

U tome je veličina svetkovine Presvetoga Trojstva: da nam Bog, koji je u sebi zajedništvo, otvara samoga sebe kako bismo postali dionici tog zajedništva, da postanemo članovi Božje obitelji, da u tu obitelj svjedočanstvom života dovodimo i druge.

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

vlč. Krunoslav Kolar

 

ŽIRO-RAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

ŽUPNI URED

ureduje: utorkom, četvrtkom i petkom

17:00 - 18:00

Tijekom ljeta ured je otvoren

utorkom i četvrtkom (17:00 - 18:00)

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

Tijekom ljeta nema nedjeljne večernje mise.

 

 

Lokacija