"Ljubav je Božja razlivena u srcima našim po Duhu Svetom koji prebiva u nama, aleluja."

Ulazna pjesma na Pedesetnicu - Duhove (usp. Rim 5, 5; 10, 11)

Naše bogatstvo treba biti Gospodin

30. srpnja 2023.

17. NEDJELJA KROZ GODINU (A)

17NKGA Skriveno blago

Skriveno blago

DUHOVNA MISAO. 17NKG.A

Treću nedjelju za redom evanđeoski nas tekstovi preko prispodoba uvode u otajstvo kraljevstva Božjega. U evanđelju Sedamnaeste nedjelje kroz godinu spominju se dvije prispodobe koje

nam govore o ljudima koji su pronašli blago i biser, te su sve prodali da bi stekli to bogatstvo.

Možemo postaviti pitanje: tko se to pri zdravoj pameti lišava svega da bi kupio njivu s blagom, tko to mijenja sve svoje imanje za jedan biser? Ovdje se simbolički želi reći kako nas nijedna stvarnost koju naizgled posjedujemo ne smije vezivati za sebe do te mjere da izgubimo pojam o jedinom pravom blagu, jer gdje nam je blago ondje nam je i srce. A ono treba biti kod Gospodina, u njegovu kraljevstvu gdje trebamo zgrtati nepropadljivo blago koje nam biva propusnica za život vječni. Kraljevstvo je nebesko najveća vrednota, ali je u isto vrijeme nalik blagu koje je skriveno. Kraljevstvo se otkriva onome koji ga traži, koji za njim žudi.

Blago onome tko shvati i prihvati da je kraljevstvo nebesko prvotni cilj koji trebamo postići, da je Gospodin naše najveće bogatstvo. Jer, On je naš izvor, smisao i cilj.

Ul. IX. Podbrežje 35

Upravitelj župe

vlč. Krunoslav Kolar

ŽIRO-RAČUN