• 980x300 crkva lijeva strana

 • 980x300 crkva izvana

 • 980x300 kajz pan1

"Zapamtite, kad napustite ovu zemlju, sa sobom ne možete ponijeti ništa što ste dobili, već samo ono što ste dali."

Sv. Franjo Asiški 

(osnovao muški Red manje braće, ženski Red svete Klare, Treći red svetog Franje i Kustodiju Svete Zemlje; spomendan 4. listopada)pozdravkrižu

Samo čvrsta vjera postiže traženo

20. kolovoza 2023.

20. NEDJELJA KROZ GODINU (A)

20NKGA Isus i Kanaanka

DUHOVNA MISAO. 20NKG.A

Evanđeoski odlomak Dvadesete nedjelje kroz godinu govori nam o Isusovu boravku u krajevima oko Tira i Sidona. Prilazi mu je jedna Kanaanka

koja ga moli da joj kćer oslobodi od opsjednuća. Isus na njezinu molbu odgovara kako je poslan samo Izraelskom narodu. Mnogi bi u tom trenutku odustali, ali ne i žena koja se poklonila pred Isusom, što je iskazivanje časti kralju i Bogu.

No, Isus sada djeluje još bešćutnije: naziva nju i njezinu kći psićima. Tako su Židovi nazivali one koji nisu pripadnici njihova naroda. Djeluje kao da žena nema nikakvu vrijednost, kao da ni Bog nema milosti za nju.

I mi bismo možda ljutito otišli od ovog Galilejca koji očito nema otvoreno srce za svakoga. Ali ne i žena. Ona traži mrvicu, samo da joj kćer bude slobodna od opsjednuća. To je za nju mrvica jer vjeruje da Bog može sve, da je to njemu uistinu mala stvar za učiniti.

Sada se Isus raskrinkava. On je znao kuda ovo vodi, nije bio indiferentan, kako nam se može činiti, već je kušao njezinu vjeru i pokazao onima koji su stalno uz njega kolika je vjera jedne poganke. Pred svima je dobila pohvalu te je vjerom zadobila traženo.

Kad bismo barem mi, koji se priznajemo kršćanima, imali vjeru koja ne odustaje jer ju nosi sigurnost da je Bogu sve moguće. Molimo Gospodina za dar vjere kojom ćemo mijenjati svijet i činiti čuda koja će svakom čovjeku pokazati da je Bog jedan i istiniti Otac sviju ljudi te da nas sve neizmjerno ljubi.

 • Škrabica mudrosti

  Škrabica mudrosti

  Ovdje možete pronaći raznoliko duhovno blago koje će Vam usmjeravati korake prema Spasitelju svijeta, Isusu Kristu... te prema svakom čovjeku
  Read More
 • Vijesti iz Vatikana

  Vijesti iz Vatikana

  Duhovna oporuka pape emeritusa Benedikta XVI.  objavljena 1. siječnja 2023.               https://ika.hkm.hr/novosti/papina-poruka-za-korizmu-2022/    
  Read More
 • Naša obitelj slavi crkvenu godinu

  Naša obitelj slavi crkvenu godinu

  Ova jedinstvena knjiga prati tijek crkvene godine te na razumljiv način opisuje blagdane, liturgijske pojmove, vjerničke običaje i još puno
  Read More

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

vlč. Krunoslav Kolar

 

ŽIRO-RAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

ŽUPNI URED

ureduje utorkom, četvrtkom i petkom

od 17:00 do 18:00

Aktualno uredovno vrijeme župnog ureda možete saznati iz tjednih župnih obavijesti.

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

 

Lokacija