• 980x300 crkva lijeva strana

 • 980x300 crkva izvana

 • 980x300 kajz pan1

"Zapamtite, kad napustite ovu zemlju, sa sobom ne možete ponijeti ništa što ste dobili, već samo ono što ste dali."

Sv. Franjo Asiški 

(osnovao muški Red manje braće, ženski Red svete Klare, Treći red svetog Franje i Kustodiju Svete Zemlje; spomendan 4. listopada)pozdravkrižu

Isusov ispit

27. kolovoza 2023.

21. NEDJELJA KROZ GODINU (A)

21NKGA Isus s apostolima

DUHOVNA MISAO. 21NKG.A

Moglo bi se reći kako je evanđelje Dvadeset i prve nedjelje kroz godinu životni ispit za apostole, a sastoji se od svega dva pitanja. Na prvo pitanje: Što govore ljudi, tko sam ja?, znali su dati odgovor, jer su imali određenu literaturu, tj. čuli su što ljudi misle o Isusu.

Ovo je bilo pitanje kojim je Isus želio dobiti povratnu informaciju kakav je učinak ostvarilo propovijedanje učenika koji su bili poslani da navijeste kraljevstvo Božje. Uglavnom, rezultati nisu zadovoljavajući jer umjesto da bude prepoznat kao utjelovljeni Bog, za ljude Isus ostaje samo dobar, od Boga izabran i u službu postavljen čovjek. Isus potom želi čuti odgovor na to pitanje od onih koji su stalno s njime: A što vi kažete tko sam ja?

Javio se tek jedan koji je rekao da je Isus Krist, Sin Boga živoga. Odgovor je to koji ne dolazi iz literature već iz iskustva susreta s Bogom koji otkriva istinu o sebi. I svakome od nas Isus svakoga dana iznova postavlja pitanje: Što kažeš, tko sam ja?

Naučili smo na vjeronauku tko je Isus, načitali se članaka i knjiga o njemu i podosta toga možemo o njemu reći iz stečenoga znanja. Ali to nije odgovor koji on traži: odgovor proizlazi iz susreta s Bogom te se očituje kroz naš život. Ako je Isus i za nas Sin Boga živoga, to će svatko moći vidjeti.

 • Škrabica mudrosti

  Škrabica mudrosti

  Ovdje možete pronaći raznoliko duhovno blago koje će Vam usmjeravati korake prema Spasitelju svijeta, Isusu Kristu... te prema svakom čovjeku
  Read More
 • Vijesti iz Vatikana

  Vijesti iz Vatikana

  Duhovna oporuka pape emeritusa Benedikta XVI.  objavljena 1. siječnja 2023.               https://ika.hkm.hr/novosti/papina-poruka-za-korizmu-2022/    
  Read More
 • Naša obitelj slavi crkvenu godinu

  Naša obitelj slavi crkvenu godinu

  Ova jedinstvena knjiga prati tijek crkvene godine te na razumljiv način opisuje blagdane, liturgijske pojmove, vjerničke običaje i još puno
  Read More

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

vlč. Krunoslav Kolar

 

ŽIRO-RAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

ŽUPNI URED

ureduje utorkom, četvrtkom i petkom

od 17:00 do 18:00

Aktualno uredovno vrijeme župnog ureda možete saznati iz tjednih župnih obavijesti.

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

 

Lokacija