• 980x300 crkva lijeva strana

 • 980x300 crkva izvana

 • 980x300 kajz pan1

"Zapamtite, kad napustite ovu zemlju, sa sobom ne možete ponijeti ništa što ste dobili, već samo ono što ste dali."

Sv. Franjo Asiški 

(osnovao muški Red manje braće, ženski Red svete Klare, Treći red svetog Franje i Kustodiju Svete Zemlje; spomendan 4. listopada)pozdravkrižu

Ne učimo Isusa što on treba učiniti!

3. rujna 2023.

22. NEDJELJA KROZ GODINU (A)

22NKGA Hodaj iza mene protivniče Tissot

DUHOVNA MISAO. 22NKG.A

Evanđelje koje smo čuli prošle nedjelje donosi nam Petrovu vjeroispovijest da je Isus Sin Boga života, a Isus ga zauzvrat naziva stijenom na kojoj će sagraditi svoju Crkvu koju ni vrata paklena neće nadvladati.

Zvuči nevjerojatno da nam evanđelje Dvadeset i druge nedjelje donosi nastavak na tu zgodu, gdje Isus govori o svom pashalnom otajstvu muke, smrti i uskrsnuća, a Petar ga odvraća s tog puta, zbog čega ga Isus naziva sotonom. Nakon prvotne idile, pale su teške riječi. No Isus nije htio Petra udaljiti od sebe, kako djeluje prijevod evanđelja, već mu je rekao da stane iza njega. Petar je htio Isusu nametnuti svoju volju pa ga Isus poučava da nije čovjek onaj koji treba voditi Boga već da se čovjek treba dati voditi Božjom voljom.

Kako često u svojoj svakodnevici bivamo Petar! Mi govorimo Bogu kako da se ponaša, što bi trebao učiniti, gotovo mu naređujemo, a ne da ga molimo. Ne prihvaćamo njegov put, već mu namećemo svoj put. Evanđelje nam poručuje da ne učimo Isusa kojim putem treba ići već da ga u poniznosti, noseći vlastiti križ, slijedimo. Samo onaj tko se daje voditi Kristom, tko prihvaća križ i nepokolebljivo ide naprijed, samo takav može postići vječnost s Bogom.

Prestanimo Isusu govoriti što on mora učiniti i poslušajmo što je nama činiti da bismo baštinili život vječni!

 • Škrabica mudrosti

  Škrabica mudrosti

  Ovdje možete pronaći raznoliko duhovno blago koje će Vam usmjeravati korake prema Spasitelju svijeta, Isusu Kristu... te prema svakom čovjeku
  Read More
 • Vijesti iz Vatikana

  Vijesti iz Vatikana

  Duhovna oporuka pape emeritusa Benedikta XVI.  objavljena 1. siječnja 2023.               https://ika.hkm.hr/novosti/papina-poruka-za-korizmu-2022/    
  Read More
 • Naša obitelj slavi crkvenu godinu

  Naša obitelj slavi crkvenu godinu

  Ova jedinstvena knjiga prati tijek crkvene godine te na razumljiv način opisuje blagdane, liturgijske pojmove, vjerničke običaje i još puno
  Read More

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

vlč. Krunoslav Kolar

 

ŽIRO-RAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

ŽUPNI URED

ureduje utorkom, četvrtkom i petkom

od 17:00 do 18:00

Aktualno uredovno vrijeme župnog ureda možete saznati iz tjednih župnih obavijesti.

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

 

Lokacija