• 980x300 crkva lijeva strana

 • 980x300 crkva izvana

 • 980x300 kajz pan1

"Kliči Bogu sva zemljo, opjevaj slavu imena njegova, podaj mu hvalu dostojnu, aleluja."

 Ulazna pjesma Treće vazmene nedjelje  - Ps 66, 12

pozdravkrižu

Božje i ljudsko praštanje

17. rujna 2023.

24. NEDJELJA KROZ GODINU (A)

24NKGA Božje oproštenje

Božje oproštenje

DUHOVNA MISAO. 24NKG.A

Samo čovjek kojeg resi ljubav može postaviti pitanje koliko puta da oprosti, kao što je to učinio Petar u evanđelju Dvadeset i četvrte nedjelje kroz godinu. Petar pita Isusa

treba li oprostiti sedam puta, na što mu Isus odgovara da mora oprostiti sedamdeset puta sedam. Petar je, s obzirom na postavljeno pitanje, spreman oprostiti puno toga, ali ne sve. Stoga ga Isus simboličkim govorom poziva da bude spreman uvijek i sve oprostiti.

Težak je to, ali oslobađajući put koji nas iz tame izvodi k svjetlu. Jer, dok god nosimo u sebi nešto negativno što nas svezuje spram nekoga tko nas je povrijedio, živimo u tami. Kada opraštamo, oslobađamo drugoga krivice, ali i sebe za napredovanje na putu svetosti.

Prispodoba koju Isus iznosi govori nam o praštanju Boga i čovjeka. Nema toga grijeha koji Bog ne bi oprostio, nema takvog zločinca kojega Bog ne bi uzeo za svoje dijete, nema tolikoga grešnika kojemu Otac nebeski ne bi htio iskazati svoje milosrđe; i sve to pod jednim jedinim uvjetom: onaj koji želi Božje oproštenje i Božje milosrđe treba takvo isto oproštenje i milosrđe iskazivati svojim bližnjima. Nije to uvijek lako i traži od nas velik napor i žrtvu, ali donosi mir i spasenje.

Pouka evanđelja je jednostavna: oprostimo i bit će nam oprošteno.

 • Škrabica mudrosti

  Škrabica mudrosti

  Ovdje možete pronaći raznoliko duhovno blago koje ćevam usmjeravati korake prema Spasitelju svijeta, Isusu Kristu... te prema svakom čovjeku za
  Read More
 • Naša obitelj slavi crkvenu godinu

  Naša obitelj slavi crkvenu godinu

  Ova jedinstvena knjiga prati tijek crkvene godine te na razumljiv način opisuje blagdane, liturgijske pojmove, vjerničke običaje i još puno
  Read More

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ul. IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

vlč. Krunoslav Kolar

 

ŽIRO-RAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

ŽUPNI URED

ureduje: utorkom, četvrtkom i petkom

17:00 - 18:00

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

 

Lokacija