• 980x300 crkva lijeva strana

  • 980x300 crkva izvana

  • 980x300 kajz pan1

"Nemam u životu ni prije utakmice nikakve rituale, samo vjeru. Učinim znak križa i krenem naprijed. 

Ne postoji jedan, nego tisuću razloga za vjerovanje u Boga. Bez Boga ništa u životu nema smisla."

 Luis de la Fuente, izbornik španj. nogometne reprezentacije, novih europskih prvaka

pozdravkrižu

Bog nas ne nagrađuje nego nas dariva

24. rujna 2023.

25. NEDJELJA KROZ GODINU (A)

25NKGA Radnici posljednjeg sata

Radnici posljednjeg sata

DUHOVNA MISAO. 25NKG.A

Prispodoba o radnicima posljednjeg sata, koju nam donosi Dvadeset i peta nedjelja kroz godinu, ponekad izaziva negativne reakcije zbog svog završetka i

poruke koja proizlazi iz toga.

Gospodar sam izlazi u potragu za radnicima te im povjerava posao koji mogu obaviti za poštenu plaću. Činio je to u više navrata tijekom dana kako bi svakome koga je zatekao besposlenog dao posao, tj. omogućio mu egzistenciju. Konačno, došlo je i vrijeme isplate dnevnice. Oni koji su radili sat vremena dobili su čitavu dnevnicu, tj. denar, što se ne može smatrati plaćom već darom, jer ju nisu zaslužili. Oni koji su radili od jutra nadali su se većoj nagradi, ali i oni su dobili tek denar. Premda se čini nepošteno, gospodar poštuje dogovor, ali i pokazuje svoju ljubav i milosrđe.

Ovo je slika Oca nebeskoga koji nam ne daje samo ono što je potrebno, već i više od toga, ne nagrađuje nas za naša djela već nas dariva milostima koje daleko nadilaze ono što smo zaslužili. Tko se ne slaže s tim načelom, to čini zato što ga ne vodi ljubav već zavist, škrtost, vlastiti interesi. Može nam se ovo činiti nepravednim, ali ni sami ne zaslužujemo što nam Bog daje već je sve što imamo i jesmo dar njegove neizmjerne ljubavi.

Stoga se radujmo daru koji primamo i kojim Bog druge dariva da i sami budemo oni koji druge daruju kako bismo jednom primili dar vječnosti s Bogom.

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

vlč. Krunoslav Kolar

 

ŽIRO-RAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

ŽUPNI URED

ureduje: utorkom, četvrtkom i petkom

17:00 - 18:00

Tijekom ljeta ured je otvoren

utorkom i četvrtkom (17:00 - 18:00)

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

Tijekom ljeta nema nedjeljne večernje mise.

 

 

Lokacija