• 980x300 crkva lijeva strana

  • 980x300 crkva izvana

  • 980x300 kajz pan1

"Ljubav je Božja razlivena u srcima našim po Duhu Svetom koji prebiva u nama, aleluja."  

Ulazna pjesma na Pedesetnicu - Duhove (usp. Rim 5, 5; 10, 11)

pozdravkrižu

Samo autentičan život osvaja za Boga

5. studenoga 2023.

31. NEDJELJA KROZ GODINU (A)

31NKGA Autentični svjedoci Božji

Papa Ivan Pavao II. i Majka Terezija u Calcutti, 1986.

DUHOVNA MISAO. 31NKG.A

Trideset i prva nedjelja kroz godinu svojim prvim čitanjem i evanđeoskim odlomkom kritizira one koji su postavljeni kao duhovni vođe naroda. Isus o farizejima i pismoznancima govori kao

o onima koje treba slušati, ali ne i nasljedovati. Time potvrđuje da naučavaju ono što je ispravno, ali ne žive po Božjim načelima. Samim time, nisu autentični te zbog toga riječ Božja pomalo gubi na svojoj djelotvornosti. Jer ako onaj koji naučava ne živi po tom nauku, kako će drugi živjeti? Mogu li ljudi s kojima živimo i dijelimo svakodnevicu prepoznati u nama istinske Kristove vjernike? Puna su nam usta Boga i njegove riječi, ali život je manjkav te umjesto da ljude privodimo k Bogu, ponekad ih od njega udaljujemo. Zadnji dio evanđeoskog odlomka želi nam pomoći u tome kako ćemo najbolje Boga približiti ljudima: služenjem. Sam je Bog u Isusu iz Nazareta postao slugom i dao nam primjer kako će Bog dospjeti u srce svakog čovjeka. Služiti Bogu i čovjeku najbolji je navještaj Božje riječi za koji riječi nisu niti potrebne, a jezik je koji svi razumiju jer mu je u korijenu ljubav. Ako ljubimo, onda ćemo lako služiti, ali i živjeti tako da postanemo autentični, da se navještaj Božje riječi poklapa s našim životom.

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ul. IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

vlč. Krunoslav Kolar

 

ŽIRO-RAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

ŽUPNI URED

ureduje: utorkom, četvrtkom i petkom

17:00 - 18:00

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

 

Lokacija