• 980x300 crkva lijeva strana

 • 980x300 crkva izvana

 • 980x300 kajz pan1

"Svemogući i milosrdni Bože, dok hitimo ususret tvome Sinu, daj da nas zemaljske obveze i brige ne smetu; nebeska mudrost tvoje riječi nek nas uvede u zajedništvo njegove sudbine.

ZBORNA MOLITVA DRUGE NEDJELJE DOŠAŠĆA 

pozdravkrižu

Božje kraljevstvo je i u našim rukama

19. studenoga 2023.

33. NEDJELJA KROZ GODINU (A)

33NKGA Povjereni talenti

DUHOVNA MISAO. 33NKG.A

Evanđelje koje pred nas donosi Trideset i treća nedjelja kroz godinu potiče nas na obavljanje povjerene službe. Gospodar povjerava slugama svoj imetak, svakome

u mjeri njegove sposobnosti. Dok su prva dvojica udvostručila povjereno, treći je povjereno zakopao. Zbog tog je čina bio okarakteriziran kao zao i lijen te je trajno udaljen od gospodara. Njegova je glavna krivica ta što, iako je poznavao gospodara pa samim time i ono što je gospodar od njega tražio, nije izvršio svoje poslanje.

Ako uzmemo u obzir da je gospodar slika Boga, a povjereni imetak evanđeoska riječ o kraljevstvu nebeskom, zaključujemo kako je poslanje svakog čovjeka širiti kraljevstvo Božje na zemlji. Ako pogledamo živote svetaca zapazit ćemo da su oni doista širili Božju riječ i ljubav koju su prihvaćali drugi koji su potom i sami postali širitelji Božjeg kraljevstva. Tako se ono umnaža: navještajem i životom. Naprotiv, onaj koji poznaje istinu, ali ne živi po njoj, već zakapa povjerenu milost, sam sebe osuđuje na propast. Ono što se u gospodarevoj pohvali ističe je vjernost. Tko je vjeran Bogu, tko u sebi ima straha Božjega i vrši svoju službu, kao i vrsna žena u prvom čitanju, taj će za to dobiti nezasluženu nagradu: ulazak u radost Božjeg kraljevstva na nebu. Bog nas je stvorio za nebo, darovao nam milosti da ustrajemo na putu prema njemu, ali je u našoj slobodi kako ćemo živjeti, a onda gdje ćemo i konačno završiti: kod Boga ili udaljeni od Boga. Obje odluke su trajne.

Neka nas Božja riječ potakne da savjesno i radosno vršimo poslanje koje nam je Bog povjerio kako bismo i mi na koncu svoga života mogli čuti utješne riječi: „Valjaš, slugo dobri i vjerni! U malome si bio vjeran, nad mnogim ću te postaviti! Uđi u radost gospodara svoga“ (Mt 25, 23).

 • Škrabica mudrosti

  Škrabica mudrosti

  Ovdje možete pronaći raznoliko duhovno blago koje će Vam usmjeravati korake prema Spasitelju svijeta, Isusu Kristu... te prema svakom čovjeku
  Read More
 • Vijesti iz Vatikana

  Vijesti iz Vatikana

  Duhovna oporuka pape emeritusa Benedikta XVI.  objavljena 1. siječnja 2023.               https://ika.hkm.hr/novosti/papina-poruka-za-korizmu-2022/    
  Read More
 • Naša obitelj slavi crkvenu godinu

  Naša obitelj slavi crkvenu godinu

  Ova jedinstvena knjiga prati tijek crkvene godine te na razumljiv način opisuje blagdane, liturgijske pojmove, vjerničke običaje i još puno
  Read More

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ul. IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

vlč. Krunoslav Kolar

 

ŽIRO-RAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

ŽUPNI URED

ureduje: utorkom, četvrtkom i petkom

17:00 - 18:00

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

 

Lokacija