• 980x300 crkva lijeva strana

  • 980x300 crkva izvana

  • 980x300 kajz pan1

"Nemam u životu ni prije utakmice nikakve rituale, samo vjeru. Učinim znak križa i krenem naprijed. 

Ne postoji jedan, nego tisuću razloga za vjerovanje u Boga. Bez Boga ništa u životu nema smisla."

 Luis de la Fuente, izbornik španj. nogometne reprezentacije, novih europskih prvaka

pozdravkrižu

Stišavanje nepovjerenja u Boga

23. lipnja 2024.

12. NEDJELJA KROZ GODINU (B)

12NKG.B Isus stišava oluju

DUHOVNA MISAO. 12NKG.B

Nitko ne bi ostao ravnodušan da se nađe u lađici na uzburkanom moru. Oni koji poznaju more znaju njegove blagodati, ali i opasnosti. Znali su to i apostoli, koji su

godine proveli na moru u svom ribarskom poslu pa znaju koja opasnost prijeti kada valovi krenu lađu puniti vodom. Prijeti im pogibelj. A Isus spava. Ne samo da su pomislili da ne mari za njih nego su mu to i otvoreno rekli. Isus je zaprijetio oluji te je nastala velika utiha. Tada prekori njihov strah i nevjeru. S razlogom je to učinio jer apostoli očito nisu shvatili tko je s njima, da je Isus doista Bog kojemu je sve moguće. A ondje gdje je Bog prisutan nema razloga za strah i nevjeru. Iako se možda ponekad čini da Bog spava, da ne čuje naše vapaje i ne vidi naše probleme, on je tu, s nama. Već je to razlog za pouzdanje da će Bog stišati naše životne oluje, ali još važnije, da će stišati i naše nepovjerenje u Boga. Isus je s nama, na našim životnim lađama; ne pušta nas da plovimo sami morima ovoga svijeta. Prepustimo se sasvim u njegove ruke, pa i onda kada se more uzburka, vjerujući da će ukrotiti sile koje nam prijete i dati toliko željeni i potreban mir.

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

vlč. Krunoslav Kolar

 

ŽIRO-RAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

ŽUPNI URED

ureduje: utorkom, četvrtkom i petkom

17:00 - 18:00

Tijekom ljeta ured je otvoren

utorkom i četvrtkom (17:00 - 18:00)

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

Tijekom ljeta nema nedjeljne večernje mise.

 

 

Lokacija