• 980x300 crkva lijeva strana

  • 980x300 crkva izvana

  • 980x300 kajz pan1

"Nemam u životu ni prije utakmice nikakve rituale, samo vjeru. Učinim znak križa i krenem naprijed. 

Ne postoji jedan, nego tisuću razloga za vjerovanje u Boga. Bez Boga ništa u životu nema smisla."

 Luis de la Fuente, izbornik španj. nogometne reprezentacije, novih europskih prvaka

pozdravkrižu

I smrt je život

30. lipnja 2024.

13. NEDJELJA KROZ GODINU (B)

13NKG.B Isus vraća u život Jairovu kćer

DUHOVNA MISAO. 13NKG.B

Bolest i smrt teme su od kojih mnogi bježe, iako je tim stvarnostima nemoguće pobjeći. Dok mnogi misle kako smrću sve završava, riječ Božja Trinaeste nedjelje kroz godinu donosi drugačiji

pogled na smrt. Slušamo dramatičan izvještaj o smrti dvanaestogodišnje djevojčice. Teško je zamisliti bol roditelja i njenih ukućana. No, Isus opovrgava činjenicu da je umrla, već ističe da spava, zbog čega su ga prisutni izrugivali. Isus je utjelovljeni Bog te stvarnost vidi drugačije od nas. On i u smrti vidi život, pri čemu se ne misli samo na oživljavanje koje se čudesno dogodilo zahvaljujući Jairovoj vjeri, već smrt promatra kao prijelaz iz ograničenosti u neograničenost, iz boli, patnje i tuge u prostor u kojem toga nema. Smrt tako nije kraj već prijelaz iz ovoga života u život vječni, iz ovoga boravišta u vječno boravište, iz smrtnoga tijela u proslavljeno tijelo. Vjera koja je u evanđelju izliječila bolest i pobijedila smrt i naš je put kako bismo životu, bolesti pa i samoj smrti dali smisao. I naš je Spasitelj sve to prošao, ali i nadvladao, dajući nam nadu da će i naš život jednom zasjati u punini gdje ćemo u neraspadljivosti promatrati lice Božje. Do tada nam je s vjerom podnositi sve križeve jer samo tako možemo postići i vlastito uskrsnuće.

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

vlč. Krunoslav Kolar

 

ŽIRO-RAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

ŽUPNI URED

ureduje: utorkom, četvrtkom i petkom

17:00 - 18:00

Tijekom ljeta ured je otvoren

utorkom i četvrtkom (17:00 - 18:00)

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

Tijekom ljeta nema nedjeljne večernje mise.

 

 

Lokacija