"Nemam u životu ni prije utakmice nikakve rituale, samo vjeru. Učinim znak križa i krenem naprijed.

Ne postoji jedan, nego tisuću razloga za vjerovanje u Boga. Bez Boga ništa u životu nema smisla."

Luis de la Fuente, izbornik španj. nogometne reprezentacije, novih europskih prvaka

Proživjeti Kristovu odbačenost

7. srpnja 2024.

14. NEDJELJA KROZ GODINU (B)

14NKG.B Isus odbačen od Nazarećana

DUHOVNA MISAO. 14NKG.B

Krist nije odbačen samo za svog zemaljskog života, kako nam donosi evanđelje Četrnaeste nedjelje kroz godinu, već je to

i danas žalosna realnost. I od mnogih koji se izjašnjavaju vjernicima i kršćanima Krist je marginaliziran i ne pridaje mu se nikakva važnost. Sljedeći metaforu u kojoj je odnos prema bližnjemu ujedno odnos prema Kristu, i tu je on odbačen i ne prihvaćen, jer je najveća bolest današnjeg čovjeka sebeljublje. Pripadnost Isusu Kristu ne ističe se transparentom i aklamacijom: ona se očituje načinom života. Evanđelje nam želi poručiti kako je sve teškoće i muke koje mi prolazimo prošao i naš Gospodin, pa i odbačenost od najbližih jer je u službi istine. To nas ne smije obeshrabriti da ustrajemo na nimalo lakom ali spasonosnom putu, pa makar nas i naši najbliži ismijavali i odbacili. Znamo da nismo sami jer je uz nas naš Bog. Ne dopustimo da Isus bude i u našem životu, u našoj obitelji i župnoj zajednici bez časti, već poslušajmo i u svom životu utjelovimo njegovu riječ, da bismo jednom i sami po njegovoj ljubavi i milosrđu mogli postići nezasluženu čast biti dionicima njegove slave.

Upravitelj župe

vlč. Krunoslav Kolar

ŽIRO-RAČUN

ŽUPNI URED

ureduje: utorkom, četvrtkom i petkom

Tijekom ljeta ured je otvoren

utorkom i četvrtkom (17:00 - 18:00)

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

Tijekom ljeta nema nedjeljne večernje mise.