"Otvori, Gospodine, srca naša, da se priklonimo riječima Sina tvoga!"

Djela apostolska (Dj 16, 14b)

Poziv na molitvu s papom u petak, 27. ožujka u 18:00

Izravni prijenos s Trga sv. Petra na Laudato TV i HTV1

> Vatikan: Papa predvodio molitvu i blagoslov gradu i svijetu

papa franjo

Dragi župljani, braćo i sestre u Kristu,

vjerujem da ovih dana imamo razloga i vremena za molitvu, osobito obiteljsku molitvu kojom se svi zajedno povezujemo s Bogom – Stvoriteljem neba i zemlje, ali i međusobno kao zajednica vjernika. Svima su nam planovi i rasporedi zaustavljeni,

svi smo u nekom strahu pa i od najmanje nepredviđene buke koja nas vraća odmah u nedjeljno jutro koje ćemo vjerojatno doživotno pamtiti. Kažu da ćemo se naviknuti. Daj Bože!

Zgodno reče prof. Alemka Markotić: U situacijama kao što je ova svi bismo trebali razmisliti o prioritetima u životu. O tome da budemo bolji jedni prema drugima i da nam neke materijalne stvari ne budu najveći prioritet na svijetu. Ova situacija će raščistiti puno toga.

Svatko od nas ima što raščistiti, presložiti i pokušati ponovno poredati po nekim novim, a moguće starim, prioritetima.

Svakodnevno se slave svete Mise na sve vaše nakane – molim za sve naše župljane, osobito osamljene i bolesne, starije, mlade, obitelji, djecu, posebno molim za krizmanike i prvopričesnike – molimo jedni za druge. Lijepo je i pohvalno da mnogi pitaju jedni za druge, starijima se donose lijekovi i hrana. Ako još znate za bilo kakve potrebe – slobodno se javite župniku.

Ovom zgodom pozivam sve župljane Kajzerice da se odazovemo pozivu pape Franje kako bismo se zajedno udružili u duhu molitve kojom će predsjedati na Trgu sv. Petra u Vatikanu u petak, 27. ožujka u 18 sati. Prijenos toga događaja možete pratiti i sudjelovati na Laudato TV i HTV1.

Papa Franjo poziva: Ponavljam svima također poziv da sudjeluju u duhu, putem sredstava komunikacije, u molitvi kojom ću predsjedati u petak, u 18 sati, na prostoru ispred Bazilike sv. Petra. Nakon slušanja Božje riječi i klanjanja Presvetom uslijedit će blagoslov Urbi et Orbi uz koji je vezan opći oprost, rekao je Papa u svom apelu na kraju opće audijencije na svetkovinu Navještenja Gospodinova u srijedu, 25. ožujka.

Ovo nikako ne znači da će papa preko TV ekrana podijeliti odrješenje grijeha kao što ga dobivamo u pojedinačnom sakramentu ispovijedi. Papa je odredio uvjete koji se trebaju ispuniti i tada nastupa potpuni oprost za tu osobu, a nikako da ga papa podjeljuje na daljinu! Ne postoji virtualno (telefonsko, radio, i sl.) odrješenje od grijeha.

Želite li znati više o oprostu dobro je pročitati tumačenje na sljedećoj poveznici:

Sve neka vas blagoslovi dobri Bog i ostanimo povezani u molitvi.

Željko Nestić, upravitelj župe

z lin