"Isus Krist - nije jedan od mnogih puteva, nego je - jedini Put!"

Autor nepoznat

Župnikova božićna čestitka, 2020.

božić jaslice 2020

Božić (autor: Gerard van Honthorst +1656)

Dragi župljani,
braćo i sestre u Kristu!

Vjerujem da smo svi u ovom posebnom vremenu koje živimo, barem jednom pomislili:

Samo da sve ovo što prije prođe! Ta misao, popraćena je nadom da će doći neko bolje vrijeme, vrijeme bez straha, bez bolesti i tjeskobe, bez nemira i neizvjesnosti. Tada bismo bili zadovoljni i s onime što je bilo prije.

Vrijeme koje živimo pokazalo nam je svu nestalnost i prolaznost naših obveza, dogovora i planova, poslova, zdravlja, vremena i konačno života. Čeznemo za nekim sigurnim i stalnim osloncem koje će nam učvrstiti nadu. Nebo nam navješćuje bolje vrijeme dolaskom Boga na svijet: To sad nebo navješćuje i glas s neba potvrđuje. Ta radosna vijest i novi početak započela je već anđelovim pozdravom Mariji: „Zdravo, milosti puna! Gospodin s tobom!“ (Lk 1,28).

Bog u svojoj ljubavi želi obići čovjeka u svakoj njegovoj životnoj stvarnosti, zato sâm i prolazi sve razine života, osim grijeha. Bog zahvaća, preobražava i nudi nam spasenje. A kako čovjeka ne bi prestrašio, dolazi tiho, ponizno i neprimjetno u liku djeteta.

To Dijete, Spasitelj i svijeta Razveselitelj otvara nam vrata kroz koja opet imamo pristup Stvoritelju svega vidljivoga i nevidljivoga. Onome kojemu je jedino važno da se svi ljudi spase. Zato ima strpljenja s nama, daje nam vremena i daje nam priliku.

Sada je vrijeme kada slavimo to otajstvo, a pjesma nas poziva da čujemo to otajstvo jer Riječ se sluša. Riječ je tijelom postala! Bog je među nama!

Radujte se narodi kad čujete glas da se Isus porodi u blaženi čas!

Želim vam sretan Božić i novu 2021. godinu!

vaš župnik

Željko Nestić

Kajzerica, o Božiću 2020.

z lin

17:00-18:00  utorak, četvrtak i subota