• 980x300 crkva lijeva strana

  • 980x300 crkva izvana

  • 980x300 kajz pan1

"Nikada ne dopusti da sretneš nekoga tko nakon susreta s tobom neće biti sretniji."

Majka Terezija

pozdravkrižu

 

Ti si Sin moj, ljubljeni! U tebi mi sva milina!

10. siječnja 2021.  Krštenje Gospodinovo

Krštenje Krista by Daniel Bonnell

Krštenje Krista (autor: Daniel Bonell)

Ovih božićnih dana Crkva nam je ponudila najizvrsniju hranu na stolu Riječi. Slušali smo više puta početak Ivanova evanđelja, Pavlove poslanice, proroka Izaiju – uživali smo razmatrajući Riječ Božju i ulazeći u otajstvo Božića koje smo slavili.

Bog nam je dao moć da postanemo djeca Božja i zato možemo Bogu govoriti: Oče naš! Današnjim blagdanom Krštenja Gospodinova završava božićno vrijeme, završava vrijeme slavlja i na novom početku, kao da nas želi samo podsjetiti kako smo krštenjem ucijepljeni u Krista. Tako, sve ono što pripada njemu kao Sinu, pripada i nama.

I Ti si ljubljeno dijete Božje, i dobro je na to misliti, osobito u ovim vremenima kada se može činiti da se Bog povukao. Tako je zapomagao čovjek i prije: ”Sion reče: Jahve me ostavi, Gospod me zaboravi. Može li žena zaboravit’ svoje dojenče, ne imat’ sućuti za čedo utrobe svoje? Pa kad bi koja i zaboravila, tebe ja zaboraviti neću. Gle, u dlanove sam te svoje urezao, zidovi tvoji svagda su mi pred očima” Iz 49, 14-16).

Nastavljamo svoj hod kroz god, nahranjeni, ojačani i osposobljeni živjeti svoje krštenje!

 

z lin

 

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

Krunoslav Kolar

 

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOGA UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak i subota, te po dogovoru

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

Lokacija