"Isus Krist - nije jedan od mnogih puteva, nego je - jedini Put!"

Autor nepoznat

Ti si Sin moj, ljubljeni! U tebi mi sva milina!

10. siječnja 2021.  Krštenje Gospodinovo

Krštenje Krista by Daniel Bonnell

Krštenje Krista (autor: Daniel Bonell)

Ovih božićnih dana Crkva nam je ponudila najizvrsniju hranu na stolu Riječi. Slušali smo više puta početak Ivanova evanđelja, Pavlove poslanice, proroka Izaiju – uživali smo razmatrajući Riječ Božju i ulazeći u otajstvo Božića koje smo slavili.

Bog nam je dao moć da postanemo djeca Božja i zato možemo Bogu govoriti: Oče naš! Današnjim blagdanom Krštenja Gospodinova završava božićno vrijeme, završava vrijeme slavlja i na novom početku, kao da nas želi samo podsjetiti kako smo krštenjem ucijepljeni u Krista. Tako, sve ono što pripada njemu kao Sinu, pripada i nama.

I Ti si ljubljeno dijete Božje, i dobro je na to misliti, osobito u ovim vremenima kada se može činiti da se Bog povukao. Tako je zapomagao čovjek i prije: ”Sion reče: Jahve me ostavi, Gospod me zaboravi. Može li žena zaboravit’ svoje dojenče, ne imat’ sućuti za čedo utrobe svoje? Pa kad bi koja i zaboravila, tebe ja zaboraviti neću. Gle, u dlanove sam te svoje urezao, zidovi tvoji svagda su mi pred očima” Iz 49, 14-16).

Nastavljamo svoj hod kroz god, nahranjeni, ojačani i osposobljeni živjeti svoje krštenje!

z lin

17:00-18:00  utorak, četvrtak i subota