• 980x300 crkva lijeva strana

  • 980x300 crkva izvana

  • 980x300 kajz pan1

"Nikada ne dopusti da sretneš nekoga tko nakon susreta s tobom neće biti sretniji."

Majka Terezija

pozdravkrižu

 

Pokaži mi, Gospodine, putove svoje!

24. siječnja 2021. – 3. nedjelja kroz godinu  Nedjelja Božje riječi

3B 2021 NedjBozjeRijeci

Još prošle godine, papa Franjo je ovu treću nedjelju kroz godinu proglasio nedjeljom Božje Riječi. To je poticaj nama kako bismo se preispitali: na koje smo mjesto smjestili utjecaj Riječi Božje u svojim životima?

Često se čuje od ljudi kako Bog šuti, Bog se povukao ili Bog nas je napustio… usudi se čovjek i prozvati svoga Stvoritelja: Gdje si sada? Sve je to čovjeku dopušteno, a Bog ostaje stalan, nepromjenjiv i uvijek prisutan. I stalno govori, ne prestaje nam govoriti.

Riječ Božja koju slušamo na svetoj misi nije novinski članak koji nam opisuje kako je to bilo u Isusovo vrijeme, i ranije. Koncilska konstitucija o svetoj liturgiji kaže da je Bog prisutan u svojoj riječi jer on govori kad se u Crkvi čitaju sveta Pisma.

Bog govori i danas te nas poziva kao apostole Šimuna i Andriju, a opet se čuje kako ima onih koji ne znaju kamo i kako dalje. Moli Boga s psalmistom da ti pokaže svoje putove, jer nema sumnje ni dvojbe: pozvan si, pozvana si, ići za Njim. Odvaži se i kreni!

 

z lin

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

Krunoslav Kolar

 

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOGA UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak i subota, te po dogovoru

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

Lokacija