• 980x300 crkva lijeva strana

  • 980x300 crkva izvana

  • 980x300 kajz pan1

"Nikada ne dopusti da sretneš nekoga tko nakon susreta s tobom neće biti sretniji."

Majka Terezija

pozdravkrižu

 

Budi čist!

14. veljače 2021. –  6. nedjelja kroz godinu (B)

6B 2021 gubavac

Brzo je vrijeme proletjelo od božićnog vremena i evo nas već na pragu još jedne korizme. Zaredala su se zadnjih dana evanđelja koja opisuju događaje gdje Isus liječi bolesne.

Tako se i u današnjem evanđelju Isus susreće s gubavcem koji je, zbog svoje bolesti i svoje zaraze, morao, prema Zakonu, ostati izoliran od ostatka zajednice, kako ih ne bi ugrozio.

Tako je bilo, a čini se, nije drugačije ni danas. Isus svakako liječi – i duh i tijelo – oboje je važno. Iako, čini se, danas je naglasak na onom tjelesnom, kako u evanđelju tako i u našoj stvarnosti – Isus i to može. Ipak, problematično je kada svi naši napori, svi naši strahovi proizlaze od straha od bolesti. “Samo zdravlja“ ponavlja se kao mantra. Pa nitko ne spori vrijednost fizičkoga zdravlja – ali što će nam i takvo zdravlje kad smo i dalje bahati jedni prema drugima, gazimo sve živo i neživo pred sobom samo da se dokopamo svojega. Što će nam zdravlje kada ne vidim dalje od sebe, i što će mi zdravlje samo za sebe.

Prošle nedjelje je i Šimunova punica ozdravila, ali odmah je nastavila posluživati im. Kao da se tō pogubilo, a to pripada onom duhovnom zdravlju. Budimo mudri! Korizma je tu, samo što nije. Osmislimo svoj molitveni korizmeni program i hod kako bismo znali u kojem smjeru idemo. Bilo bi doista mudro prije ulaska u korizmu očistiti se od svojih bolesti, od svojih grijeha! Iskoristimo zato sakrament ispovijedi – sakrament ozdravljenja!

 

z lin

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

Krunoslav Kolar

 

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOGA UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak i subota, te po dogovoru

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

Lokacija