• 980x300 crkva lijeva strana

  • 980x300 crkva izvana

  • 980x300 kajz pan1

"Nikada ne dopusti da sretneš nekoga tko nakon susreta s tobom neće biti sretniji."

Majka Terezija

pozdravkrižu

 

Htjeli bismo vidjeti Isusa

21. ožujka 2021.  Peta korizmena nedjelja

5B K 2021 pšenica klija

 

I danas ima ljudi koji pitaju za Isusa. Svaki koji iskreno traži Istinu i Smisao svoga života, kad tad dolazi do Isusa koji se i sam predstavlja kao Istina (Iv 14,6).

Tako i skupina Grka, iz evanđelja pete korizmene nedjelje, traži Isusa. Barem su se Grci naslušali mudrosti i filozofije života – čini se da nisu baš zadovoljni s time. I mi tražimo istinu i sreću kojekuda, i redovito se vratimo prazni, a često i prevareni. Ništa od toga – gomilamo promašaj na promašaj.

Preko posrednika, Grci su došli do Isusa i očekivali bismo od Isusa da im se želi svidjeti, kao što i sami često činimo sa Isusom. Skloni smo poduzeti sve – plesati, pjevati, izvoditi koješta, snimati se,… samo ne bi li Isusa „približili“ čovjeku. Nije ta nakana loša – ako je iskrena, no, pogledajmo kako se Isus „reklamira“: Ako pšenično zrno, pavši na zemlju, ne umre, ostaje samo; ako li umre, donosi obilat rod. Tko ljubi svoj život, izgubit će ga. A tko mrzi svoj život na ovome svijetu, sačuvat će ga za život vječni (Iv 12,24-25).

Pšenica sama po sebi ne znači ništa. Potrebno ju je pomiješati sa zemljom kako bismo joj dopustili da urodi novim plodom. Umiranje sebi dovodi nas do Uskrsa – novog Života!  

 

z lin

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

Krunoslav Kolar

 

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOGA UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak i subota, te po dogovoru

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

Lokacija