• 980x300 crkva lijeva strana

  • 980x300 crkva izvana

  • 980x300 kajz pan1

"Nikada ne dopusti da sretneš nekoga tko nakon susreta s tobom neće biti sretniji."

Majka Terezija

pozdravkrižu

 

Hosana Davidovu Sinu!

28. ožujka 2021. 

CVJETNICA - Nedjelja muke Gospodnje

Cvjetnica 2021

 

Poklik kojim su Jeruzalemci dočekali Isusa orio se na sve strane, oduševljeni svijet klicao je i mahao granama palme i masline. Dan nam svečan osvanu!

Današnjom nedjeljom spominjemo se svečanog Isusova ulaska u Jeruzalem gdje će se dogoditi završni čin njegova života na zemlji. Buka i šarenilo Cvjetnice uskoro će zamijeniti tišina i tama groba. Život i smrt! Već za nekoliko dana, isti će svijet klicati „Raspni ga“. Takav je svijet!

Današnjom nedjeljom silazimo u tišinu velikoga tjedna u kojem će Liturgija govoriti i činiti nas dionicima tog otajstva muke, smrti i uskrsnuća. Slijedi Veliki Četvrtak, spomen na posljednju večeru i ustanovu Euharistije i Svetog Reda, zatim Veliki Petak – obredi muke. Velika subota i posjet Božjem grobu – a vrhunac je Vazmeno Bdijenje.

Ta, najsvečanija liturgija godine – i nas poziva na sudjelovanje kako bismo doživjeli radost Uskrsnog poklika Aleluja – koji nagoviješta besmrtnost i Vječni život. Siđimo dakle ovaj tjedan u tišinu i susretnimo se s našim Bogom!

 

z lin

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

Krunoslav Kolar

 

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOGA UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak i subota, te po dogovoru

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

Lokacija