"Nikada ne dopusti da sretneš nekoga tko nakon susreta s tobom neće biti sretniji."

Majka Terezija

Ostanite u mojoj ljubavi

9. svibnja 2021.

ŠESTA VAZMENA NEDJELJA (B)

6 vazm 2021 trs i loze

Jako je teško postojano ostati u Isusu Kristu, a onda i u Crkvi koju je On (p)ostavio. No, upravo na taj ostanak poziva nas Isus Krist u današnjem evanđelju šeste vazmene nedjelje. Dakako to nije nikakvo moranje, na to smo pozvani!

A kako smo stvoreni slobodni, na sliku Boga, tako taj poziv možemo prihvatiti ili odbiti. Najčešća smetnja i opasnost na tom putu ostajanja je bolest oholosti. To je teška i smrtonosna bolest duše s kojom se potrebno nositi vlastitom borbom i darom Božjeg milosrđa.

Oholost se aktivira kada god sebe postavljam kao onoga koji određuje što je dobro, što pravedno, što istinito, a što lijepo. Ne mogu podnijeti kada se nešto ne uklapa u moj plan i mentalni sklop – i tada se često događa odlazak, pravdajući se još: što će meni tko govoriti.

Isus jasno zapovijeda svojima:: „…ljubite jedni druge“. A ljubav je krvava žrtva umanjivanja sebe, svoga ega, zbog drugoga. Samo tako se ostaje ucijepljen na Krista, kao loza na trsu.

z lin

Upravitelj župe