• 980x300 crkva lijeva strana

  • 980x300 crkva izvana

  • 980x300 kajz pan1

"Mi smo upoznali ljubav koju Bog ima u nama i povjerovali joj."

 Iz Prve Ivanove poslanice (1 Iv 4, 16) 

pozdravkrižu

 

Kruh za gladne pravednosti i ljubavi

3. lipnja 2021.

SVETKOVINA TIJELOVA

adorazione eucaristica

Tijelovo (slavi se u cijeloj Crkvi od 14. stoljeća) je svetkovina koja nas vodi do Velikog četvrtka, do tajne Isusove posljednje večere. U tom zalogaju kruha i gutljaju vina Isus grješnim ljudima poklanja svoje tijelo i svoju krv.

Ovaj se blagdan u nekim našim krajevima zove i Brašančevo. Brašno pšenično: potrebno je za kruh, za hranu čovjeka, a brašno je potrebno i za hostiju – Kristovu duhovnu hranu. Isus na toj večeri ustanovljuje euharistiju ('communio - pričest') te kroz stoljeća i tisućljeća ostvaruje zajedništvo sa svim vjernicima u Crkvi.

Dajući sebe u zalogaju svetoga kruha, Krist želi da i mi jedni drugima postanemo kao 'zalogaj kruha', kao oni koji su trajno gladni pravednosti i ljubavi.

Tajna Tijelova još je svestranija. Na Tijelovo Crkva Kristova – vjernici izlaze na ulice, u procesiju. U tom javnom čašćenju pronosimo Presveto svojim gradom i selom, kroz mjesto gdje živimo, radimo, trpimo, radujemo se i tugujemo. Tako pronosimo Sveti sakrament kroz cijeli svemir i time postajemo sudionici Vječnoga već ovdje na zemlji. (pek)

Opširnije o Tijelovu iz knjige "Naša obitelj slavi crkvenu godinu" ovdje

 

z lin

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

Krunoslav Kolar

 

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOGA UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak i subota, te po dogovoru

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

Lokacija