• 980x300 crkva lijeva strana

  • 980x300 crkva izvana

  • 980x300 kajz pan1

"Mi smo upoznali ljubav koju Bog ima u nama i povjerovali joj."

 Iz Prve Ivanove poslanice (1 Iv 4, 16) 

pozdravkrižu

 

Dijeliš ili spajaš?

6. lipnja 2021.

10. NEDJELJA KROZ GODINU (B)

10 nkg 2021 puzzle

Nakon vazmenog vremena i velikih svetkovina Duhova, Presvetog Trojstva i Tijelova – pomalo se vraćamo u redovito vrijeme kroz godinu. Puno smo toga doživjeli i velika je opasnost da se opustimo.

Kao ono kada ponekad nakon vremena ustezanja i posta okrenemo ploču i nadoknađujemo izgubljeno.

Potrebno se opustiti, potrebno je dati vrijeme za klijanje, rast, cvat i plodove, smanjiti aktivnosti, ipak – potrebno je i biti stalno na oprezu. Kao da nas i tema evanđelja želi podsjetiti na opasnost koja stalno vreba, a to je da naivno povjerujemo sotoni, kao ono prvi čovjek.

Sotona ima samo jedan zadatak i to čini vrlo vješto i uspješno. Podijeliti! Nastoji čovjeka najprije odvojiti od Boga, kada to uspije, odvaja ga od čovjeka i konačno razdjeljuje čovjeka samog u sebi. I za Isusa su mislili i govorili da je opsjednut sotonom, kako nam to donosi evanđelje desete nedjelje kroz godinu.

U tim događajima, Isus proglašava i naziva svojom rodbinom sve one koji vrše volju Božju. Dakle, ne one koji misle da vrše Božju volju, poput aktivista koji stalno nešto traže, napadaju i smišljaju – a ništa ne rade, nego koji to i čine, što se pak prepoznaje po plodovima. To je uvijek, u prvom redu zajedništvo, spajanje i okupljanje.  

 

z lin

 

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

Krunoslav Kolar

 

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOGA UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak i subota, te po dogovoru

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

Lokacija