• 980x300 crkva lijeva strana

  • 980x300 crkva izvana

  • 980x300 kajz pan1

 Kaže Isus svojim učenicima: "Zaista, kažem vam, ako imadnete vjere koliko je zrno gorušičino te reknete ovoj gori: 'Premjesti se odavde onamo!' premjestit će se i ništa vam neće biti nemoguće."

Citat iz Matejeva evanđelja (Mt 17, 20)

pozdravkrižu

 

Dijeliš ili spajaš?

6. lipnja 2021.

10. NEDJELJA KROZ GODINU (B)

10 nkg 2021 puzzle

 

Nakon vazmenog vremena i velikih svetkovina Duhova, Presvetog Trojstva i Tijelova – pomalo se vraćamo u redovito vrijeme kroz godinu. Puno smo toga doživjeli i velika je opasnost da se opustimo.

Kao ono kada ponekad nakon vremena ustezanja i posta okrenemo ploču i nadoknađujemo izgubljeno.

Potrebno se opustiti, potrebno je dati vrijeme za klijanje, rast, cvat i plodove, smanjiti aktivnosti, ipak – potrebno je i biti stalno na oprezu. Kao da nas i tema evanđelja želi podsjetiti na opasnost koja stalno vreba, a to je da naivno povjerujemo sotoni, kao ono prvi čovjek.

Sotona ima samo jedan zadatak i to čini vrlo vješto i uspješno. Podijeliti! Nastoji čovjeka najprije odvojiti od Boga, kada to uspije, odvaja ga od čovjeka i konačno razdjeljuje čovjeka samog u sebi. I za Isusa su mislili i govorili da je opsjednut sotonom, kako nam to donosi evanđelje desete nedjelje kroz godinu.

U tim događajima, Isus proglašava i naziva svojom rodbinom sve one koji vrše volju Božju. Dakle, ne one koji misle da vrše Božju volju, poput aktivista koji stalno nešto traže, napadaju i smišljaju – a ništa ne rade, nego koji to i čine, što se pak prepoznaje po plodovima. To je uvijek, u prvom redu zajedništvo, spajanje i okupljanje.  

 

z lin

 

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOGA UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak i subota

te po dogovoru


SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

Lokacija